Як розрізняти ноти.

Сучасна запис музики інакше називається нотацією і була винайдена на рубежі X-XI століть. Вміння читати по нотах - основа виконавської майстерності будь-якого музиканта.
Інструкція
1
Розрізнення нот обумовлено, в першу чергу, знаком, що стоять на самому початку нотного стану, - ключем. Найпопулярніші серед музикантів ключі - скрипковий («сіль») і басовий («фа»). Однак поряд з ними використовуються ключі з сімейства «до» - альтовий і теноровий (це сімейство нараховує п'ять ключів, але тільки два з них мають застосування зараз).
2
Якщо ключ скрипковий, то нота "сіль" першої октави розташовується на другий знизу лінійці. Її можна порівняти з бусиною, нанизаної на нитку. Ключ отримав назву від цієї ноти , оскільки його перший елемент - спіраль - починають писати від цієї ж лінейкі.В системі скрипкового ключа нота «до» першої октави розташовується на першій додаткової лінійці знизу, «ре» - під нижній лінійкою. Аналогічно поспіль розташовуються інші ноти : то на лінійці, то між лінейкамі.Скріпічний ключ використовується для зручного запису нот від першої октави до четвертої. Іноді в ньому записується верхній тетрахорд (чотири ноти ) малої октави.
3
Басовий ключ отримав назву від ноти «фа» малої октави. При цьому ключі вона розташовується на другий зверху лінійці нотоносца. Нота «до» першої октави розташовується на першому зверху додаткової лінійці, «до» малої октави - між другою і третьою лінійками. «Ре» малої октави - на середній лінійці. Решта ноти розташовуються вище і нижче, на лінійках і між німі.В басовому ключі записуються ноти від субконтроктави до малої включно. Іноді в ньому пишеться і нижній тетрахорд першої октави.
4
Альтовий ключ «до» використовується для запису однойменного інструменту - альта, схожого на скрипку, але більшого за розміром і більш низького за звучанням. В оркестровій музиці цей інструмент заповнює середній ділянку діапазону. Запис скрипковим і басовим ключем була б незручно, доводилося б постійно міняти їх. Альтовий ключ позбавляє від такої необходімості.Нота «до» першої октави в альтовому ключі пишеться на середній лінійці, «ре» - між третьою і другою зверху лінійкою. «До» малої октави пишеться під першій додаткової знизу лінійкою.
5
Теноровий ключ пишеться так само, як альтовий, але середина його знаходиться не на третьому, а на другий зверху лінійці. На ній же пишеться і нота «до» першої октави. Нота «до» малої - під першою знизу лінейкой.Теноровий ключ використовується для запису партій віолончелі, фагота і деяких видів гітар.
6
Відповідно зі знаннями про ці ключах, спочатку читайте короткі, в одну-дві рядки твору, просто називаючи або співаючи ноти . Потім переписуйте п'єсу в новому ключі. Поступово ускладнюйте завдання, збільшуючи обсяг творів і кількість голосів у п'єсі (від одного до чотирьох і більше).