Як визначити ступінь ожиріння.

Деякі вважають, що один зайвий кілограм - не привід для розладу, інші впевнені, що кожні півкіло - сигнал до негайного початку дієти. Як же визначити, чи є причини для занепокоєння?
Інструкція
1
Найпростішим способом визначити наявність зайвої ваги є формула «зростання» (в см) мінус 100. Якщо кількість кілограмів не перевищує отриману цифру - зайва вага відсутня. Однак для більш точного розрахунку потрібно застосовувати наступну поправку: для людей ростом 155-165 см формула така ж, як зазначено вище; для тих, чий зріст від 165 до 175 см потрібно вичитати 105; для тих же, хто вище 175 см віднімається 110.
2
Визначення наявності зайвої ваги за допомогою наведеного вище способу дуже приблизно. Більш точним і науково обгрунтованим показником є індекс маси тіла. Розрахувати його легко - потрібно масу тіла до кілограмах розділити на зростання в метрах, зведений у квадрат: ІМТ = вага/(зростання) ^ 2.Теперь, звіряючись з нижченаведеними показниками, потрібно з'ясувати, чи є зайва вага. Якщо ІМТ менше 15, спостерігається сильний недолік ваги; ІМТ в межах 15-19 говорить про те, що маса тіла недостатня; ІМТ від 19 до 25 - вага в нормі; ІМТ 25-30 - маса тіла перевищує норму, ІМТ 30-35 - ожиріння першого ступеня; ІМТ 35-40 - ожиріння другого ступеня; ІМТ - 40-50 - ожиріння третього ступеня; ІМТ більше 50 - сверхожіреніе.
3
Існує також ще один показник зайвої ваги - так званий абдомінальний індекс. Для його визначення необхідно просто виміряти обсяги талії і стегон, а потім знайти відношення цих обсягів: АІ = ВІД в см/ОБ в см). Абдомінальний індекс характеризує ризик розвитку захворювань, пов'язаних з ожирінням, але тут треба враховувати статеві відмінності. Так у жінок нормальним вважається АІ менше 0,8, підвищеним - в межах 0,8-0,85 і високим - понад 85. У чоловіків показники такі: норма АІ - менше 0,95, підвищений АІ - 0,95-1, 0 і високий - більше 1,0.С допомогою цих двох індексів можна визначити, чи є у вас зайва вага і якщо є, то наскільки він перевищує нормальні значення. Іноді зустрічаються люди, індекс маси тіла яких не перевищує норми, а ось абдомінальний індекс перевершує її. У таких людей ризик захворіти, наприклад, діабет майже такий же, як і у людей з високим індексом маси тіла.