Як святкувати Хрещення 19 січня.

Водохреще Господнє - християнське свято, що відзначається на честь хрещення Ісуса Христа в річці Йордан Іоанном Хрестителем. Католицька церква відзначає це свято 6 січня, а православна - 19 січня.
Інструкція
1
Перед Водохреще м прийнято наводити чистоту, це робиться для того, щоб все чисте окропити принесеною з церкви з святкової служби освітленій водою, щоб уберегтися від нечистої сили. З ранку 19 січня віруючі відправляються до церкви, і до самого обіду в церквах проходять святкові служби і головне таїнство свята - водосвяття.
2
Вважається, що свята вода не псується, тому її можна довго зберігати. Православні ставлять її в Червоному кутку, поряд з іконами. Вважається також, що крапля святині море освячує. Можна взяти звичайну, неосвяченого воду і додати туди трохи хрещенської, освятивши таким чином всю воду.
3
Напередодні дня Хрещення, 18 січня, церквою встановлено суворий піст. Тоді ж освячується вода в храмах, а в саме свято 19 січня - у водоймах і різних місцях, де беруть воду. Вважається, що з хрещенської водою людина по вірі своїй отримує благодать Божу, яка очищає його душу. За звичаєм люди занурюються у водохресну ополонку тричі - "В ім'я Отця, Сина і Святого Духа".
4
19 січня закінчується період святок, який триває з Різдва. В народі існує непрінімаемих церквою традиція ворожити в святки.
5
Вважається, що Водохреще несе хрещенські морози. Комі того, в народі з'явилися різні приказки та прикмети, пов'язані з цим днем: «Снігу на Водохреще надує - хліба прибуде», «Зоряна ніч на Богоявлення - урожай на горох і ягоди».