Як відмити пластилін. Як відмити килим від пластиліну.

Дитяча творчість приносить багато незручностей батькам. Меблі, стіни і одяг постійно вимазана фарбами, фломастерами і пластиліном . Після активної ліплення виникає питання про видалення липкою маси з навколишніх предметів. Не відмовляти ж дитині в задоволенні творити через забруднень, тим більше, що його роботи приносять багато радості і батькам.
Вам знадобиться
  • Лід, паперові серветки, господарське мило, сіль.
Інструкція
1
Якщо забруднення легкі, можна пройтися по вимазаним предметам ганчірочкою, змоченою в спирті.
2
Пластмасові іграшки малюка необхідно замочити в теплій воді, пластилін сам відстане від них через деякий час.
3
Відмити що пристав пластилін від меблів можна за допомогою соняшникової олії. Тканинну ганчірочку змочити рослинним маслом і протерти всі забруднення, поверхня очиститься не відразу, а приблизно після 3 процедур. Руки відмивати після ліплення найлегше таким же способом.
4
Великі шматки розмазаного по поверхні пластиліну спочатку необхідно отскоблить, щоб його залишилося, якнайменше, тоді легше буде його прибрати.
5
Звичайна суха паперова серветка добре справляється з невеликими забрудненнями, притягаючи до себе при витиранні липкі шматочки пластиліну і вбираючи жир.
6
Килими та одяг страждають від пластиліну найбільше, адже він залишає після себе жирні плями бурого кольору. Одяг можна очистити, поклавши на пару годин в морозильну камеру. Пластилін замерзне і його можна спокійно прибрати, а потім випрати білизну з відбілювачем, від жирних плям не залишиться і сліду.
7
Якщо пластилін сильно в'ївся в одяг, її потрібно вивернути навиворіт і старою зубною щіткою втирати господарське мило в проблемні місця близько 5 хвилин, потім насипати кухонну сіль і ще трохи потерти. Потім прополоскати одяг водою, плями повинні зникнути.
8
С ворсистої поверхні килима відмити пластилін досить непросто. Головне, не намагатися прибрати його ганчіркою або серветкою, так як він тільки глибше в'їдається в поверхню. Килим навряд чи поміститься в морозильну камеру, тому потрібно взяти целофановий пакет або грілку, наповнити льодом і покласти на вимазане місце хвилин на 10. Після того, як пластилін замерзне, його необхідно швидко відколупнути будь-яким зручним предметом.
Зверніть увагу
Лаяти дитини за вимазані в пластилін предмети інтер'єру та іграшки не варто, просто просите його допомагати видаляти забруднення. Через деякий час стане помітно, що малюк намагається забруднити якнайменше навколишніх предметів.
Корисна порада
Спробуйте застеляти місце для творчості клейонкою і прибрати килим. Тоді буде більше шансів, що квартира залишиться чистою.