Як зняти сильний головний біль.

Раптово з'явився головний біль впливає на настрій і працездатність. Вона може бути ознакою різних хвороб і при регулярному виникненні вимагає детального медичного обстеження. Але якщо головний біль турбує вас лише епізодично, можна спробувати позбутися її в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - лід;
  • - заспокійливі трави;
  • - анальгетики.
Інструкція
1
Нерідко причиною головного болю є спазм м'язів шиї. Простий і ефективний засіб, що допомагає зняти його, - гарячий душ. Комусь в боротьбі в біль ю допомагає температурний контраст, тому можна чергувати холодну і теплу воду. А деякі зазначають, що біль стихає після прохолодної ванни. Експериментуйте, шукайте свій засіб - водні процедури розслаблюють, а тому дуже ефективні в боротьбі з біль ю.
2
Компрес з льоду, загорнутого в рушник, допомагає позбутися навіть від сильного болю. Прикладений до болючої частини голови, він звужує кровоносні судини, а судинна головний біль є однією з найбільш погано які видів болю.
3
Чай, приготований з будь заспокійливої трави (м'ята, шавлія, меліса, валеріана, звіробій), нормалізує тиск і зніме нервову напругу, яка часто є причиною головного болю.
4
Іноді причиною головного болю є банальне перевтома. Якщо ви хронічно не висипаєтеся, маєте напружений робочий графік, ваші будні сповнені стресу - причина головного болю швидше за все в цьому. В даному випадку кращими ліками буде відпочинок. Приляжте, розслабтеся і спробуйте заснути. Дихайте глибоко і повільно. Такі нескладні заходи вплинуть приблизно через годину.
5
Якщо жодне з перелічених засобів не допомагає, можливо є сенс не мучитися і прийняти ліки. Як правило, один з анальгетиків (спазмалгон, нурофен, кетанов і ін.) Є в кожній домашній аптечці. Ефект в біль шинстве випадків настає вже через 20-30 хвилин.
6
Якщо головний біль не піддається навіть дії ліків, є сенс викликати «швидку допомогу». Можливо, причина болю серйозна, і для ефективного лікування потрібна допомога кваліфікованих фахівців. Не відмовляйтеся від госпіталізації, якщо лікарі не бачать іншого виходу. Іноді вилікувати головний біль можна тільки в умовах стаціонару.
Люди, що страждають цією хворобою, з жахом чекають чергового нападу. Мігрень відрізняється від звичайного головного болю тим, що вона дуже складно піддається лікуванню. Власне, вилікувати цю хворобу повністю неможливо, однак ви зможете зняти черговий мігреневі напад.
Вам знадобиться
  • - знеболююче
  • - мигдальне та лавандова олія
  • - яблучний оцет
Інструкція
1
У перекладі з французької «мігрень» означає «біль половини голови». І це дійсно так. Симптомами цього захворювання служать пульсуюча одностороння головний біль, яка супроводжується нудотою, часто з блювотою, світлобоязню. Такі сильні мігрені можуть тривати досить довго - від кількох годин до п'яти-семи днів.
2
Звичайно ж методи, що допомагають зняти мігрень, суто індивідуальні. Бажано починати зняття нападів, не чекаючи, коли вони досягнуть свого піку. Як тільки відчуєте, що у вас починає боліти голова, прийміть знеболююче.
3
Це неврологічне захворювання краще лікувати в лікарні у лікаря-невропатолога, і пити коштує ті ліки, які порадить вам кваліфікований фахівець. Одним підійдуть ерготаміну, іншим - препарати групи зоміган або імігран. Часом припадати перепробувати не один лікарський препарат, перш ніж підберете найефективніший.
4
Можна спробувати також і народні засоби і методи. Наприклад, відчувши, що починається напад мігрені, нанесіть на віскі суміш з мигдального і лавандового масла (в пропорції 1: 2), зробіть масаж голови.
5
Зняти мігрень допоможе і холодний компрес на голову. Часто при мігрені допомагають і парові ванни. Для цього потрібно довести до кипіння воду, влити в неї така ж кількість яблучного оцту. Після зніміть каструлю з вогню і починайте вдихати пар - потрібно зробити 75 вдихів. Після цього біль повинна припинитися або хоча б поступово зменшитися.
6
Варто з'ясувати для себе, з чим найчастіше пов'язані ваші мігреневі напади. Одні починають відчувати головний біль, випивши спиртного, інші - перегрівшись на сонці, треті - поївши шоколад або випробувавши емоційний стрес, у жінок вони часто пов'язані з менструальним періодом. Прислухайтеся до свого організму. Він завжди підкаже вам, що варто робити при мігрені, а чого краще уникати.