Як відкрити виробництво одягу.

Багато жінок вміють непогано шити, але не кожна з них здатна відкрити власне швейне виробництво або хоча б почати приймати замовлення на дому. Для того щоб відкрити виробництво одягу, потрібно не тільки розбиратися в тонкощах швейного справи, але і бути непоганим керівником і мати здібності дизайнера. З чого ж почати?
Інструкція
1
Вивчіть місцевий ринок одягу, поцікавтеся, чи будуть у вас гідні конкуренти.
2
Зареєструйте в місцевих податкових органах ПБОЮЛ або ТОВ. Отримаєте всю необхідну документацію (ОГРН, ІПН, виписку з ЕГРІП/ЕГРЮЛ, коди статистики), зареєструйте друк в МРП і відкрийте рахунок у банку.
3
Знайдіть приміщення, яке має бути просторим, добре висвітлюватися і провітрюватися. Крім власне цеху з пошиття одягу, воно повинно мати відсіки для складу витратних матеріалів, складу готової продукції, кабінету керівника і головного бухгалтера. Орендуйте або викупите відповідне по всіх параметрах приміщення. Запросіть представників пожежної служби, санепіднагляду та екологічної комісії для отримання позитивних висновків про його стан.
4
Складіть грамотний бізнес-план майбутнього підприємства або залучіть фахівців до його складання. У бізнес-плані має бути обов'язково зазначений графік роботи підприємства і обумовлені всі умови праці персоналу.
5
Закупіть все необхідне обладнання згідно технологіям, за якими ви збираєтеся випускати одяг, і з урахуванням спеціалізації вашого підприємства (дитяча, жіночий одяг; сорочки, блузки, брюки і.т.д.). Організуйте приміщення так, щоб у процесі роботи не виникало затримок і простоїв.
6
Перш ніж наймати основних працівників, зверніться до дизайнерів або самі розробіть моделі одягу. Закупити тканини і фурнітуру у надійних постачальників. Не економте і не купуйте дешеві тканини, якщо не хочете, щоб ваш товар залежувався на складі.
7
Вирішіть, яким чином ви будете рекламувати свою продукцію або, для початку, укладіть кілька договорів з магазинами та ринками за демпінговими цінами, представивши зразки товарів, які плануєте випускати.
8
Найміть основний персонал. При співбесіді обов'язково попросіть продемонструвати навички крою та шиття. Найміть і «своїх» дизайнерів для того щоб виробництво не стояв на місці і не йшло на поводу у ширвжитку.
Виробництво одягу в промислових масштабах зажадає набагато більше вкладень, ніж міні-ательє, яке може бути організовано навіть у межах приватної квартири. Не варто забувати, що для повномасштабного виробництва буде потрібно велика площа, а також дві-три бригади працівників. Однак і дохід цехове виробництво приносить незрівнянно більший, ніж надомні майстерні, тому при розумному управлінні всі вкладення повинні незабаром окупитися.
Вам знадобиться
  • - виробниче приміщення площею від 100 квадратних метрів;
  • - комплект обладнання (5-7 універсальних машин, оверлоки, ґудзикові автомати);
  • - налагоджені відносини з декількома постачальниками тканин;
  • - дві бригади швачок, бригадир і закрійник в штаті співробітників.
Інструкція
1
Почніть підбирати приміщення, яке б задовольняло всім вашим вимогам і не обходилося б для початківця підприємства занадто дорого. Орієнтуватися треба на площу від 100 квадратних метрів (саме стільки місця буде потрібно для обладнання робочих місць однієї бригади), а щоб створити при виробництві міні-офіс та складське приміщення, потрібно хоча б 150-200 метрів. Друга обов'язкова умова - підключення до потужної електричної лінії або хоча б можливість цього підключення - для функціонування обладнання вам знадобиться напруга в 380 вольт.
2
Вирішіть, який комплект обладнання вам потрібно. Підбірка обладнання залежить від того, які види одягу ви збираєтеся виробляти і з якими матеріалами працювати. У будь-якому випадку на швейному виробництві будуть використовуватися універсальні "сточують" машини, за їх кількістю в цеху прийнято визначати масштаби швейного підприємства. При виробництві майже будь-яких видів одягу ще необхідні оверлоки і ґудзикові напівавтомати, а також потужний парова праска. Всі інші машини для виробництва одягу можуть знадобитися, якщо ви виберете будь-якої вузький профіль, придбати їх можна буде і згодом.
3
Налагодьте ділові відносини з оптовими постачальниками тканин у своєму регіоні, намагаючись придбати хорошу репутацію і поступово добитися більш вигідних умов придбання сировини для свого виробництва. При виборі тканин потрібно завжди пам'ятати про те, що далеко не будь-який матеріал може підійти для вашого обладнання. Особливо уважно потрібно ставитися до нових тканин, так як велика ймовірність, що машинам вони здадуться "незвичними", а це обов'язково призведе до шлюбу.
4
Складіть штатний розклад для своєї швейної майстерні, коли остаточно визначитеся з тим, яка кількість персоналу може обслуговувати ваше підприємство. На простому виробництві працює кілька бригад швачок по 5-7 осіб на чолі з бригадиром, а також закрійник. На більш "технологічних" швейних підприємствах задіяний також конструктор-технолог, модельєр або дизайнер. Наладчиків устаткування не обов'язково тримати в штаті, можна просто викликати стороннього фахівця в разі потреби.