Як зшити халат. викрійка халата на ґудзиках.

Коли приходиш додому з роботи, дуже хочеться переключитися від проблем офісу, переодягнутися в домашню зручний одяг, розслабитися і відпочити. В цьому нам допоможе домашній халат. А якщо його зшити своїми руками - то подвійно приємніше його одягати.
Вам знадобиться
  • Тканина
  • Викрійка халата
  • Нитки
  • Ножиці
  • Швейна машинка
Інструкція
1
Перед тим, як шити халат, нам потрібно підготувати тканину до роботи. Відріз потрібно прополоскати в теплій воді, висушити і відпрасувати. Це стосується будь-якого шиття, адже після прання тканина може повестися скоєно непередбачувано. Може або злиняти, або сісти. Тому перевіримо тканину перед тим, як шити, щоб не зіпсувати пранням вже готовий виріб.
2
Потім нам знадобиться викрійка халата. Якщо у вас є готова викрійка, на ваш розмір, то використовуємо її. Якщо ж у вас немає викрійки для халата, то дуже зручно використовувати викрійку сукні, тільки трохи доопрацювати її. Для халата потрібно додати довжину рукава, зробити їх втачними або суцільнокроєними, і зробити розрізну поличку зверху до низу. Додайте близько 10-12 см до низу викрійки і до розрізаним поличках, щоб халат при заорюванні не розходяться. Також можна збільшити розмір сукні, щоб халат стягуючі вас занадто сильно, це ж домашній одяг.
3
Наступний крок - розкроюємо наш халат. При кройке не забуваємо припуски на шви. Їх величина залежить від товщини тканини.
4
Потім Наживляємо наш халат, обов'язково приміряючи. Нитку для сметиванія краще брати контрастну, щоб її було видно при видаленні намітки. Якщо ви знайшли якісь недоліки при примірці, подрезайте і виправляйте огріхи відразу, не залишайте на потім. Отже, після кмітливості та останньої примірки можна починати прошивати весь халат "на чистовик".
5
У самому кінці роботи треба підшити низ халата, вийняти сметочнимі нитки, випрасувати шви, обробити петлі і пришити гудзики. Халат готовий!
Корисна порада
Халат для повсякденного носіння краще шити з простих тканин: бавовна або махрова. Для "вихідного" варіанту краще використовувати шовк.