Як відучити кролика кусатися.

Кролики - ранимі й примхливі істоти. Розпізнати їх характер можна, поспостерігавши за їх поведінкою. Руху носика, ворушіння вухами є індикаторами настрою звірка. А ще кролики показують свій характер укусами.
Вам знадобиться
  • іграшки, гілочки і камінчики, призначені для зубів
Інструкція
1
Найчастіше ці «білі і пухнасті» вихованці кусаються не з метою прояву агресії, а щоб випросити смачні ласощі. Дайте йому що-небудь їстівне, те, що він любить. При цьому намагайтеся дотримуватися раціону, не дозволяйте кролику розжиріти: чим він товстіший, тим слабкіше його імунітет. В якості нешкідливого ласощі підійдуть родзинки або інші шматочки сухофруктів.
2
Як дізнатися, що кролик збирається вкусити? Справа в тому, що ці тварини можуть занудьгувати без елементарного прояву цікавості до них. Коли кролик довго і пильно дивиться на вас або тицяє в вас носом, значить, він просить уваги. Якщо ви не зробите жодних дій, то він швидше за все вкусить, щоб ви заохотили його ласощами. Або просто почухайте звірка по лобі, якщо він просить ласки, а не їжі.
3
Часто кролики гризуть незнайомі предмети, в тому числі, і пальці ваших гостей, які просовують їх в клітку з «пушистиком». Кролики по природі цікаві, і їм теж цікаво познайомиться з новим предметом з ще невивченим запахом. Тому звірята і перевіряють їх «на зуб».
4
Кролик може вкусити, коли ви забираєте в його клітці. Він турбується про те, чи буде після вашого втручання все стояти на своїх місцях. Не пересувайте поїлку або годівницю з місця на місце. Намагайтеся зберегти звичну для кролика обстановку.
5
Відучити кролика кусатися неможливо. Укус для цих тварин є рефлексом, за допомогою якого вони спілкуються з навколишнім світом. Звичайно, кролик може вкусити від страху, тому намагайтеся уникати різких звуків або рухів, тим більше, робити вихованцеві боляче.
6
звірка може не вистачати вітамінів або кальцію. Ці тварини дуже уважно стежать за станом власних зубів. Регулярно давайте погризти кролику спеціальні гілочки, крейдяні і мінеральні камінці. Але тільки ті, які рекомендовані ветеринаром.
7
Ще один спосіб відучити кролика кусатися - легенько плеснути в долоні, підвищити голос або призвести будь-який інший шумовий ефект. Але застосовуйте його якомога рідше, адже шум лякає звірка, і він може затаїти на вас образу. Краще заздалегідь оточіть вихованця іграшками та увагою.