Як чистити зубною ниткою.

Здавна людині було відомо, що відмінний стан зубів є ознакою здоров'я організму в цілому. Щоб його зберегти, слід здійснювати щоденний догляд за порожниною рота. При цьому потрібно не тільки використовувати традиційну зубну щітку і полоскати, але також чистити зубної ниткою. Вона забезпечить додатковий захист для ваших зубів.
Інструкція
1
Використовуйте зубну нитку, звану також флосом, після кожної чищення зубів і прийому їжі. Вона допоможе усунути залишки нальоту у важкодоступних місцях.
2
Зубна нитка продається в спеціальних касетах. Придбати їх можна в будь-якій аптеці.
3
Витягніть з касети близько тридцяти-сорока сантиметрів флосса.
4
Намотайте один кінець флосса на середній палець лівої руки, а інший - на той же палець уже правої руки. При цьому враховуйте, що зліва слід намотати трохи більше. Довжина вільної ділянки нитки не повинна становити менше десяти сантиметрів.
5
Натягніть великими і вказівними пальцями нитку - так її буде набагато зручніше тримати і контролювати. Тепер дуже акуратно починайте водити флосом в проміжках між зубами, вичищаючи залишки їжі і нальоту. Чистити зубної ниткою потрібно з максимальною обережністю.
6
Поверхня кожного зуба слід чистити у напрямку від кореня до ріжучого краю.
7
По закінченні чищення обережно виведіть флосс з міжзубного простору. Точно так же обробіть всі інші зуби.
8
Як тільки ви починаєте чистити зубної ниткою, ясна можуть запалитися і почати кровоточити. Не слід хвилюватися завчасно - це явище зустрічається досить часто. При регулярному застосуванні даної процедури запалення і кровоточивість поступово зникнуть. Якщо неприємні симптоми спостерігаються тривалий час, більше тижня, то слід звернутися до стоматолога. Ймовірно, у вас занадто чутливі ясна.
Корисна порада
Зубна нитка складається з синтетичних волокон і є відмінним доповненням у догляді за порожниною рота. Якщо використовувати лише традиційні засоби гігієни - щітку і склад для полоскання, то неможливо домогтися максимального ефекту. Тому і застосовується флосс, що допомагає усунути чужорідні залишки і наліт з міжзубного простору та інших контактних ділянок.
Зубна нитка, інакше звана флосс - це спеціальний засіб для очищення проміжків між зубами, в які важко проникнути зубної щіткою. Нерідко міжзубні проміжки не очищати повністю, що загрожує появою карієсу та інших захворювань. Зубна нитка в якості профілактичного заходу здатна допомогти впоратися зі стоматологічними проблемами і зберегти ваші зуби здоровими.
Вам знадобиться
  • - зубна нитка.
Інструкція
1
Виберете зубну нитку. Вона буває двох типів: нейлонова і тефлонова. Нейлонова нитка - це многоволокністая структура, вона повинна бути вощеною. Тефлонова нитка не має волокон, це цілісна моно-нить. Вона зручніше в застосуванні, оскільки не куйовдиться і не рветься від зубів, що може трапитися з нейлоновою ниткою , особливо якщо між зубами зовсім маленькі проміжки. Обидва види зубної нитки добре видаляють залишки їжі, так що вибір - це питання переваги і зручності саме для вас.
2
Користуватися зубної ниткою просто. Візьміть касету з зубної ниткою . Витягніть звідти приблизно 40-50 см нитки. З часом ви звикнете визначати потрібне саме вам кількість зубної нитки «на око».
3
Край нитки намотайте на середній палець на лівій руці, інший край - на той же палець на правій руці. Між пальцями повинно залишитися приблизно 10см, цього достатньо, щоб чистити зуби було зручно.
4
Натягніть зубну нитку, а потім обережно вводите між зубами. Частка проводиться у напрямку до верхнього краю зуба для нижнього ряду зубів і до нижнього краю для верхнього ряду. Переконайтеся в тому, що зубна нитка проходить під верней частиною ясен, яка також називається пришийкова.
5
Коли чистка зуба закінчена, зубну нитку можна витягувати і приступати до решти зубах. Для кожного наступного зуба застосовуйте чисту частина зубної нитки, що не використану на попередній ділянці.
Зверніть увагу
При чищенні зубів ниткою будьте обережні і не смикайте нитку різко, не прикладайте силу. Так ви можете тільки порізати ясна. Не використовуйте для чищення зубів звичайні нитки.
Корисна порада
Якщо в перші дні при чищенні зубів зубною ниткою ясна починають кровоточити, це нормально. Через кілька днів ясна помітно зміцніють, так як нитка масажує їх і покращує кровообіг. Якщо ж минув уже тиждень, а ясна продовжують кровоточити, зверніться до стоматолога - це свідчить про захворювання ясен.