Як розігнати жорсткий диск.

Що тільки не піддалося розгону, потрапивши до рук невтомних оверклокерів! Скільки процесорів і відеокарт не витримало важкого випробування і вирушили в небуття. Але мало цього невтомним борцям за високі тактові частоти. І шукають вони невпинно відповідь на питання - чи можливий розгін жорсткого диска - самого «вузького» і повільного місця ПК? Розігнати HDD можливо, але сам термін «розгін» щодо дискової підсистеми має дещо інше значення, ніж розгін інших пристроїв.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, утиліта MHDD, утиліта MaxBoost, додатковий модуль пам'яті
Інструкція
1
Деякі моделі HDD виробники оснащують функцією ААМ - Automatic Acoustic Management, яка дозволяє регулювати рівень шуму при роботі диска . Рівень шуму значно нижче у таких дисків, але і швидкість позиціонування головки значно сповільнюється щодо моделей без функції ААМ. Відключення ААМ дозволяє значно підвищити продуктивність диска . Правда, не всі моделі HDD підтримують її відключення.
2
Одна з утиліт, що дозволяє це зробити - MHDD. Змінити параметри диска можна за допомогою цієї програми без перезавантаження і в будь-який час скасувати зроблені зміни. Скачайте утиліту, встановіть і запустіть її на виконання. Введіть у вікні команду Aam c ключем * D, що дозволить відключити AAM і досягти максимальної продуктивності.
3
Якщо ви власник жорсткого диска Maxtor, то можете скористатися MaxBoost - спеціальною утилітою, що дозволяє збільшити швидкість дискової підсистеми шляхом кешування даних в оперативній пам'яті перед передачею їх жорсткого диска. Як заявляють виробники, продуктивність вінчестерів зростає до 5 - 30%.
4
Збільште об'єм оперативної пам'яті, додавши додатковий модуль пам'яті. Це дозволить вам зменшити розмір файлу підкачки до мінімального значення і скоротити число звернень до вінчестера. Змінити цей параметр можна на вкладці «Додатково», відкривши пункт «Властивості» з контекстного меню «Мій комп'ютер». Знайдіть розділ «Швидкодія» і, натиснувши кнопку «Параметри», змініть значення на мінімальний розмір файлу підкачки.
5
Збільште кількість фізичних дисків до двох, а в ідеалі використовуйте RAID-масив. Це дасть приріст продуктивності за рахунок розділення операції читання-запису.
6
Не забувайте періодично проводити дефрагментацію дисків. Час доступу при високій фрагментації файлів на диску значно сповільнюється.
Інформація, що міститься в комп'ютері, зазвичай зберігається на його жорсткому диску. Він є самим «повільним» елементом при обміні даними. Підвищити швидкодію комп'ютера можна, «розігнавши» вінчестер . Зрозуміло, можна просто замінити старий HDD сучасним і більш швидким. Але це досить витратний шлях. Існують способи прискорити роботу вже наявної дискової підсистеми комп'ютера.
Вам знадобиться
  • - утиліти для оптимізації роботи HDD.
Інструкція
1
Вимкніть AAM - Automatic Acoustic Management - щоб збільшити продуктивність і, відповідно, швидкість HDD. Перевірте в BIOS в пункті контролера жорстких дисків, чи встановлений режим Native IDE (Не AHCI), щоб утиліта Victoria змогла отримати доступ до накопичувачів. Змініть при необхідності цей параметр, прочитавши керівництво до материнської плати.
2
Після виходу з BIOS і повноцінного завантаження ПК скачайте і запустіть програму Victoria. Після того, як Victoria запропонує вибрати контролер, натисніть Р. Знайдіть необхідний HDD перебором наявних контролерів і вибором того з них, до якого підключений шуканий вінчестер . Знайдіть рядок ААМ. У ній вказані заводські настройки. Змініть параметр, натиснувши F5. Звертайте увагу на підказки і пам'ятайте, що значення 128 відповідає мінімальному швидкодії вінчестер а, а 254 - максимального.
3
Додайте додатковий модуль пам'яті. Клацніть правою кнопкою миші на значок «Мій комп'ютер», виберіть у контекстному меню напис «Властивості» і розкрийте вкладку «Додатково». У розділі «Швидкодія» клацніть по напису «Параметри» і змініть наявне значення на найменший розмір файлу підкачки. Це робиться для того, щоб урізати число звернень до HDD.
4
При наявності можливості збільште кількість фізичних дисків до двох або використовуйте RAID5-масив. За рахунок поділу операції запису-читання при використанні такого масиву ви зможете збільшити приріст продуктивності і забезпечити надійність зберігання. Зверніть увагу, що для організації такого масиву вам буде потрібно мінімум три накопичувача.
5
Періодично проводите дефрагментацію одного або декількох дисків. Клікніть на ярлик диска правою кнопкою миші і у властивостях диска виберіть вкладку «Сервіс». Запустіть дефрагментацію.
6
Використовуйте програму MHDD. Встановіть та запустіть її. Введіть у вікно програми команду AAM з ключем * D, щоб відключити AAM і отримати найбільшу продуктивність.
Корисна порада
Щоб зайти в BIOS, натисніть клавішу Delete при включенні ПК.