Як дізнатися свій тип характеру. Як дізнатися Який у мене характер.

Незважаючи на те, що кожна людина - унікальна і індивідуальна особистість, психологи виділяють кілька основних типів характеру, які більше або менше можуть виявлятися в різних людях. Знаючи тип свого характеру, ви можете використовувати його особливості для власної вигоди, формувати відповідний для себе спосіб життя і вид діяльності.
Інструкція
1
Для визначення типу характеру пройдіть простий тест, який дозволить визначити, права чи ліва частина тіла управляє вами в ряді ситуацій. Зберіть пальці рук в замок і зверніть увагу на те, лівий або правий великий палець виявився зверху. Якщо зверху лівий великий палець, значить ви схильні до емоційності, а якщо правий - у вас аналітичний склад розуму.
2
Візьміть олівець в витягнуту руку і наведіть його на будь-яку точку в просторі. Потім по черзі зажмурте очі і визначте, яке око є провідним, і при зажмуривании якого ока мішень починає зміщуватися. Якщо при зажмуривании лівого ока мішень зміщується, ви володієте м'яким характером, а якщо правого - у вас твердий і наполегливий характер.
3
Також спробуйте перехрестити руки на грудях. Якщо зверху частіше виявляється ліва рука, ніж права, ви схильні до хитрощів, а якщо права - до щирості. Потім поплескайте в долоні, розташовуючи руки навхрест. Визначте, якою рукою вам зручніше ляскати. Якщо лівої, вам непросто приймати рішення, а якщо правої - ви наполегливий і рішучий чоловік. Різні поєднання результатів у цьому нескладному тесті дозволяють визначити основні риси вашого характеру.
4
Крім того, в психології виділяються окремі акцентуації особистості або особливості характеру, сильно виражені в ту чи іншу людину. Демонстративний тип характеру відрізняється бажанням виділитися, артистизмом, бажанням звернути на себе увагу. Ці люди схильні до постійної зміни сфери діяльності, вони не здатні довго концентруватися на чому б то не було.
5
Педантичний тип характеру відрізняється занадто тривалими роздумами перед прийняттям того чи іншого рішення. Такі люди схильні до підвищеної акуратності, скрупульозності і серйозності. Збудливий тип характеру управляється не логікою, а почуттями і потягами. Збудливі люди дуже імпульсивні і різання, а також схильні до конфліктів. Люди з тривожним типом характеру схильні до невпевненості в собі, страху і боязкості, відрізняються неприродним поведінкою і самокритикою.
6
Також існує гіпертімний тип характеру - люди, що володіють їм, відрізняються підвищеним оптимізмом і ентузіазмом, вони відчувають постійну спрагу діяльності, часто користуються авторитетом і мають успіх в колективі. Протилежність гипертимному типу - це дістіміческій тип. Ці люди схильні до песимізму, вони похмуро налаштовані і не відрізняються емоційністю.
7
Якщо у людини часто чергуються гіпертимічні і дістіміческіе стану, він має лабільний або циклотимический тип характеру. Також існують екзальтовані особистості, які бурхливо й емоційно реагують на будь відбуваються навколо них події.
8
Далеко не завжди ці типи характеру втілюються в чистому вигляді в одній людині, але ви можете дослідити особливості своєї поведінки і співвіднести його з описаними типами, щоб визначити, які їх особливості часто зустрічаються у вашому власному характері.
У більшості випадків для того, щоб визначити тип свого характеру або характеру оточуючих людей, зовсім не обов'язково проходити багатогодинні тести або ходити до психолога. Придивіться до себе і до людей уважніше. Тип характеру можна визначити за будовою тіла, по емоціям, що проявляється людиною, за його відношенню до людей.
Інструкція
1
Розколотий тип В тій чи іншій мірі присутній в кожній людині. Розколотий тип ви виявите по неспокою в новій компанії, переживаннями перед публічними виступами, боязні нестандартних ситуацій. Якщо в людині превалює розколотий тип , його мова часто не надто адекватна - наприклад, він може плутати слова. Така людина любить фільми жахів - саме вони допомагають йому пережити свої власні підсвідомі страхи. Він завжди прагне до самотності, тому несвідомо уникає будь-яких зустрічей з людьми. Це часто позначається на тому, що він не приходить або спізнюється на побачення.
2
Дитячий тип характеру Люди з таким характером мають величезний потенціал до саморозвитку і відрізняються наявністю потужної сексуально-творчої енергії. Якщо ви зустріли по-справжньому творчу особистість, швидше за все, у неї дитячий тип характеру. Такі люди постійно задають питання, балакучі. Однак ви можете досить швидко втомитися від спілкування з дитячим тип ом - в якомусь сенсі вони забирають вашу енергію.
3
Усунутий тип характеру Як правило, це брехлива людина, постійно ухиляється від прямих відповідей, закритий і нещирий. Незважаючи на такі риси, у людини, що володіє таким тип ом характеру, чудово виходить керувати і вести за собою людей. Довіряє він тільки своєму думку.
4
Принижений тип характеру Також володіють велика кількість людей. Виявити їх ви можете по постійно відчувати почуття провини з кожного приводу. Ці люди вважають себе у всьому винними, їм весь час здається, що їх принижують і ненавидять. Це песимісти, безвольні, мало здатні на серйозні вчинки люди.
5
Жорсткий тип характеру Цинічні, жорстокі люди. Вони самі мало люблять і не помічають любов до себе. Вони не показують своїх почуттів, а часто їх просто немає зовсім.
6
Дуже рідко чисті тип и характерів складають людину цілком. Визначайте характер як змішаний - в будь-якій людині може бути присутнім 2, а то і 3 тип а.