Як поміняти колір фону. Як поміняти колір в фото.

Буває, що в обраній нами для будь-яких цілей фотографії або малюнку нас влаштовує все, крім кольору його фону. Але це не привід засмучуватися і підбирати інше зображення - відкрийте Фотошоп, і наближається ваше фото до ідеалу.
Вам знадобиться
  • Графічний редактор Adobe Photoshop
  • Фото для корекції
Інструкція
1
Відкрийте файл в графічному редакторі Adobe Photoshop. На наведеному прикладі ви можете бачити дівчинку на червоному тлі. Давайте розглянемо, як зробити цей фон, наприклад, рожевим.
2
Одним із способів точного і акуратного виділення фону є «Режим швидкої маски» (Quick Mask Mode). Щоб увійти до нього, досить натиснути клавішу Q на клавіатурі, або клацнути мишею на піктограмі Швидкої маски, яка знаходиться в самому низу панелі інструментів, і являє собою коло, вписаний в прямокутник.
3
На перший погляд в робочому просторі графічного редактора нічого не змінилося. Але якщо ви візьмете інструмент «Пензель» (Brush) і проведете лінію по фото, ви побачите напівпрозорий червоний слід. Це і є Швидка маска. Все, що не буде покрито маскою, після виходу з цього режиму виявиться виділено, і може бути піддано будь корекції: впливу фільтрів, або кольорокорекції. Тобто, якщо ми в цьому режимі акуратно зафарбуємо Маскою дівчинку, і не чіпатимемо фон - ми зможемо змінити колір одного тільки фону.
4
Як ви можете бачити, в даному прикладі червоний колір маски створює незручність, зливаючись з кольором фону. Але це можна виправити. Відкрийте через меню «Window» палітру «Channals» (Канали).
5
У цій палітрі знаходяться піктограми, за допомогою яких можна працювати з кожним із трьома (в даному випадку) колірних каналів і нашої Бистрій маскою (Quick Mask). Піктограма Маски буде пофарбована в чорно-білі кольору . Клацніть по ній два рази лівою клавішею миші.
6
Ви побачите діалогове вікно управління властивостями Швидкої маски (Quick Mask Options). У ньому ви можете вибрати більш зручний для вас колір маски (в даному прикладі використаний синій), а так само змінити її прозорість. Виберіть відповідні для вас налаштування і натисніть ОК.
7
Візьміть інструмент «Пензель». Встановіть в її настройках (викликаються клацанням правої кнопки миші по простору полотна) зручний для вас розмір і 90-85 відсотків розмиття країв. Акуратно зафарбуйте пензлем все, що не повинно піддатися кольорокорекції, користуючись мишею або графічним планшетом. Наближайте рисунок для більш акуратного малювання. Якщо ви десь вийшли за його край, скористайтеся інструментом «Гумка» (Eracer).
8
Натисніть знову клавішу Q. Ви побачите, що маска зникла і перетворилася на виділення, обрисовують контур об'єкта.
9
Вам буде зручніше працювати з кольорокорекцією фону, якщо ви перенесете об'єкт на окремий шар. Для цього натисніть комбінацію клавіш Ctrl + I, інвертувати виділення, а потім - Ctrl + J, скопіювавши об'єкт (в даному випадку - дівчинку) на окремий шар. Відкривши за допомогою клавіші F7 палітру шарів, ви побачите в ній два окремих шари. Для подальшої роботи виберіть нижній шар.
10
Комбінацією клавіш Ctrl + U викличте діалогове вікно Hue/Saturation. Порухайте верхній бігунок, вибираючи новий колір фону. Потім за допомогою середнього бігунка відрегу- насиченість. І нарешті, рухаючи нижній, виберіть ступінь яскравості.
11
Якщо ви бачите, що на верхньому малюнку залишилися частинки старого фону, акуратно зітріть їх «Ластиком». Якщо відключити видимість верхнього шару (натиснувши на іконку із зображенням ока), ви побачите, як змінився б разом з фоном об'єкт, якби він не був виділений маскою і перенесений на окремий шар.
12
Якщо вас все влаштовує, збережіть psd-файл за допомогою меню «File - Save», на випадок, якщо захочете внести якісь ще зміни, а потім збережіть відкоректоване фото в форматі jpeg, вибравши в меню «File» пункт «Save as».
При обробці фотографій буває так, що фон здається нудним. У такому разі його завжди можна замінити за допомогою програми Adobe Photoshop. Існує кілька способів це зробити.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, програма Adobe Photoshop.
Інструкція
1
Спочатку запустіть програму і відкрийте фотографію, фон якої необхідно замінити, і фотографію, яку будете використовувати в якості фону.
2
Тепер в меню Layers натисніть Duplicate Layer на фотографії, фон якої будете міняти. Потім перетягніть на неї фотографію з фоном і понизьте прозорість (Opacity) получившегося нового шару, щоб фото з людиною просвічувало.
3
Виберіть інструмент гумка (Eraser Tool) і починайте акуратно стирати шар з фоном в тих місцях, де знаходиться фігура людини. Потім підніміть прозорість шару з фоном назад до максимуму.
4
Як бачите, людина все одно здається відокремленим від фону. Для того щоб підігнати його під фон, зайдіть в меню Image - Adjustments і поекспериментуйте з квітами і контрастністю. У кожному разі ці настройки індивідуальні.