Як виростити бонсай.

Бонсай - це маленьке деревце, яке є крихітної копією справжнього дерева. Для того щоб виростити бонсай, потрібно досить багато часу, тому запасіться терпінням. Хоча вони і ростуть в горщиках, все ж це не кімнатні рослини. Додайте їх на терасі, в оранжереї або на балконі. Заносите в будинок, коли на вулиці буде прохолодно, і бонсай буде радувати вас довгі роки.

Вам знадобиться

- саджанець дерева; - невеликий горщик або каганець; - садова земля; - торф; - пісок; - секатор; - дріт.

Інструкція
1

Для початку займіться пошуком саджанців. Їх можна знайти в будь-якому лісі. Для вирощування бонсай підійдуть будь-які хвойні: сосна, ялівець, модрина. А так же деякі листяні дерева: береза, дуб, глід і т.д. Викопайте крихітні деревця з грудкою землі, оберніть коріння тканиною, щоб рослини краще прижилися.

2

Можна придбати, відсталі в рості, деревця в розпліднику або спробувати виростити бонсай з насіння. З них можна досить швидко отримати саджанці мандарина або апельсина, з яких найпростіше виростити бонсай.

3

Рослина посадите в невеликий горщик діаметром приблизно 10 см і висотою 5-6 см. На дно покладіть пластмасову решітку. Коріння перед посадкою обріжте секатором і присипте деревною золою.

4

Грунт для бонсай складіть з рівних частин піску, торфу і садової грунту. Після посадки землю утрамбуйте і добре полийте.

5

Тепер основне завдання - примусити деревце до повільного зростання. Це можна зробити різними способами. Обрізайте молоді пагони, удобрюйте рослина мінімальними дозами, наносите на стовбур порізи і обмотуйте його дротом.

6

Мальовничу форму, властиву дорослим деревам, можна додати, формуючи крону, за допомогою обрізки. Починайте це робити не раніше моменту, коли рослина добре вкорениться в горщику. Гілки і стовбур обережно закручуйте і згинайте, обмотуючи їх дротом. Прикріплюйте її до кілочків.

7

Зрозумівши природні тенденції зростання деревця, ви навчитеся визначати, які пагони треба вкоротити або зовсім видалити. При обрізанні хвойних будьте дуже обережні, тому що ушкоджені гілки жовтіють і гинуть.

8

Коли стовбур і гілки стануть могутніше, надріжте злегка кору гострим ножем в декількох місцях, таким чином, ви досягнете додаткового "старіння" ствола.

9

Врахуйте, що бонсай необхідний постійний догляд. Коли коріння деревця розростуться, його слід пересадити. Найкраще це зробити навесні. Вийміть бонсай з горщика, подрежьте коріння і посадіть його знову в той же самий горщик, але замініть землю. Зверху грунт прикрасьте каменем або покрийте поверхню мохом.