Як зробити пергамент.

Чомусь безлічі людей властива тяга до старовини і до предметів, які належать до інших епох. Саме такі люди стають колекціонерами антикваріату або просто зберігають десь у шафці пару старовинних книг або шкатулку з бабусиними прикрасами. В тій чи іншій мірі старовиною цікавимося всі ми, і іноді хочеться якщо не придбати щось старовинне, то хоча б створити щось схоже. Наприклад, досить-таки легко створити своїми руками стилізацію під старовинний пергамент .
Вам знадобиться
  • Папір, міцна чайна заварка або міцну каву, рамка для сушки паперу, молоко, праска.
Інструкція
1
Виготовляти пергамент в домашніх умовах досить проблематично, оскільки дістати необхідні матеріали і оволодіти цією технікою буде дуже і дуже складно, тому виготовте імітацію пергамент а. Для цього виберіть потрібний папір. Вона повинна бути не надто тонкою, але і не дуже щільною. Звичайно, ви можете взяти і звичайну папір для принтера, але реалістичність такого пергамент а залишатиме бажати кращого. Тонку дешеву сірий папір теж краще не використовувати - вона збереться в складки і буде схожа, швидше, на відвологлу газету, ніж на пергамент . В ідеалі папір має бути достатньо щільною і трохи зернистою.
2
Приготуйте розчин, в якому ви будете фарбувати папір, надаючи їй особливий, жовтуватий відтінок пергамент а. Як правило, для цих цілей використовують міцну чайну заварку або міцну каву. Забарвлювати папір найкраще в лотку, на зразок тих, які використовують фотографи для прояву фотографій. В цей лоток налийте дуже міцну каву або чайну заварку.
3
Акуратно опустіть аркуші паперу в рідину і залиште на деякий час. Чим довше листи пролежать в рідини, тим вони краще прокрасятся, але занадто захоплюватися теж не варто - досить пари годин.
4
Тепер висушіть листи. Якщо ви просто покладіть їх сохнути, то на них обов'язково з'являться складки і бугри. Якщо для вас це не страшно і вам необхідно надати папері пошарпаний вигляд, то можна так і залишити. Якщо ж вам потрібна рівна пергамент , то акуратно натягніть аркуші паперу на дерев'яну рамку, яка утримуватиме форму паперу і не дозволить їй покритися хвилями.
5
Ретельно просушіть листи. При необхідності пропрасуйте їх праскою. До речі, якщо побризкати листи молоком, висушити, а потім пропрасувати, на папері залишаться жовтуваті плями, які підкреслять її схожість зі старовинною.