Як вирощувати кавун.

Кавун люблять усі. Але особливо смачний вирощений своїми руками. Хто сказав, що розводити баштанні культури можна тільки в жаркому кліматі? Цілком під силу добитися хорошого врожаю кавунів і городникам середньої смуги, більше того, навіть північних районів. Якщо ви вмієте вирощувати огірки, можете спробувати зайнятися і посадкою кавунів, все вийде.
Інструкція
1
Замочите насіння кавуна в гарячій воді - приблизно 50-60 градусів. Коли водичка охолоне, вийміть насіння і потримайте півгодини в темно-рожевому розчині марганцівки. Потім посадите на розсаду в підготовлену заздалегідь землю. Вік висаджуються в грунт сіянців повинен бути близько 1 місяця, тому розраховуйте строки посіву залежно від кліматичних умов вашої смуги.
2
Поки росте розсада, готуйте лунки для її посадки на городі. У кожну насипте трохи піску, золи, перегною або компосту. Зверху накрийте плівкою або склом, щоб прогрівалися. Підросли до потрібної кондиції паростки кавуна садіть в теплу землю і сильно не заглубляйте, інакше згниють.
3
Коли висадка буде завершена, землю навколо розсади замульчуйте і покрийте покривним матеріалом. Тоді поливати треба буде через 10-15 днів. Після появи квіток запилювати рослини вручну: у середині дня зривайте чоловічі квітки і проводите ними по жіночим. Прищипуйте всі бічні пагони, тому що кавун плодоносить тільки на центральному. Давайте відрости двом паросткам, потім прищипуйте пасинки, як у помідорів. Якщо залишите на головному стеблі 1-2 квітки, виростуть великі плоди, якщо 4-5 - кавуни будуть дрібніші.
4
Коли кавуни виростуть до розмірів яблук, отщіпніте верхівку, відрахувавши від останньої зав'язі 6 листів. Ретельно висапуйте бур'яни. Підгодовуйте рослини добривами, краще купити «Здоровий сад», Гранули НВ. Перед тим, як прибирати кавуни, приблизно за 2 тижні до цього, переставайте поливати. Тоді плоди стануть більш цукристими. Якщо йдуть дощі, а ваші кавуни ростуть не в теплиці, а під відкритим сонцем, накрийте їх плівкою, щоб не розгубили солодкість і не згнили коріння.
Зверніть увагу
Слідкуйте, щоб стиглі кавуни НЕ скльовували ворони і сороки - вкривайте урожай укривними матеріалами, птиці за ним стежать.
Корисна порада
Добре під кавуни підкладати цеглини, коли плоди досягнуть середніх розмірів. Це дає додаткове тепло.