Як відіпрати кави з тканини.

Виявити плями від кави на своєму одязі завжди неприємно. Доводитися витратити багато часу, щоб привести річ у порядок. Але якщо вчасно вжити заходів, а не дати плямі застаріться, то проблему можна вирішити набагато швидше.
Вам знадобиться
  • - кальцинована сода
  • - нашатирний спирт
  • - мило
  • - пральний порошок для ручного прання
Інструкція
1
Свіжа пляма від кави можна прибрати за допомогою дрібної солі. Місце, яке ви забруднили, натирайте сіллю до тих пір, поки вона не стане вологою кашкою. Після чого струсіть її і простягає виріб в мильному порошку для ручного прання.
2
Якщо пляма поставлено на вовняної тканини, прибрати його можна тільки пранням. Налийте в десятилітрову ємність воду 30 градусів, додайте туди 2 столові ложки нашатирного спирту для пом'якшення води і мильну стружку з дитячого мила. Дайте виробу полежати в розчині, а потім злегка виперіть його, не застосовуючи сили. Чи не віджимайте воду з вовняних речей, викручуючи їх, вони цього не люблять. Просто дайте воді стекти і розкладіть виріб на махровому рушнику до висихання.
3
Відіпрати пляма від кави з виробів з бавовни можна так. Налийте в ємність теплу воду і додайте туди кальциновану соду 3-4 столових ложки на 10 літрів води. Забруднене місце на тканини рясно намильте господарським милом і покладіть в приготований розчин. Залиште замочену річ на 30-40 хвилин, а потім інтенсивно простягає її руками. Якщо пляма не зовсім зникло, то знову намильте милом ділянку тканини і потріть його щіточкою.
4
Застаріле пляма від кави з білих бавовняних або лляних виробів можна видалити, якщо прокип'ятити їх. Для цього спочатку замочіть речі у воді з кальцинованої содою, щоб бруд відокремилася від тканини, потім приготуйте воду для кип'ятіння. У 10 літровий бак налийте воду і додайте рідкий відбілювач 60 грам на 10 літрів води і доведіть до кипіння. Потім поступово покладіть в бак речі і кип'ятіть, помішуючи 20-30 хвилин. Цього достатньо, щоб старі плями зникли.
5
Кавове пляма зникне, якщо простягаєте забруднений річ в підсоленій воді. Приготуйте розчин так: насипте кухонної солі в тазик з водою і дайте їй розчинитися. Потім помістіть в розчин виріб і залиште його на 40 хвилин. Потім відіжміть і прополощіть в чистій воді за два рази. Пляма зникне.