Як поставити букву р. Як навчити говорити ш.

Для того щоб вирішити проблеми з артикуляцією і навчити дитину вимовляти букву Р, необхідно відвідати лікаря-логопеда. Спеціаліст проводитиме заняття, порекомендує вправи, методики постановки звуків. Однак впоратися з проблемою можна і самостійно за допомогою легких вправ.
Інструкція
1
Якщо дитині вже більше чотирьох років, тоді скористайтеся спеціальною гімнастикою для тренування звуку Р. Її необхідно проводити сидячи, спину потрібно випрямити, тіло розслабити, руки і ноги повинні знаходитися в спокійному стані. Під час виконання вправ дитина повинна бачити і обличчя дорослого, і своє обличчя (для того щоб він міг сам контролювати, наскільки правильно виконується кожна вправа).
2
Так що постарайтеся знайти таке місце для гімнастики, де дитина і дорослий могли б сидіти перед настінним дзеркалом. Однак така можливість є далеко не у всіх, тому можна буде обмежитися маленьким ручним дзеркалом для дитини (розміром приблизно 9 на 12 см). В цьому випадку доросла людина повинна сидіти навпроти дитини (обличчям до нього).
3
Отже, перша вправа носить назву "Парус". Воно спрямоване на розвиток розтяжки під'язикової зв'язки, на вміння розслабляти м'язи язика (коли він знаходиться в піднесеному стані). Ось необхідно широко розкрити, а кінчик язика поставити за верхні передні зуби. Сам мова має бути прогнуть вгору, а його бічні краї притиснуті до верхніх зубів. В такому ось положенні дитина повинна утриматися близько 10 секунд. Виконуйте вправу 2 або 3 рази на день.
4
Наступне з вправ називається "Прожени комарика". Його метою є тренування кінчика язика під напором сильної повітряного струменя. Щоб виконати гімнастику. дитина повинна верхньої і нижньої губою доторкнутися до висунутим кінчика язика. Під впливом повітря, спрямованого на мову, кінчик язика почне тремтіти.
5
До речі, для того щоб дитина навчилася вимовляти звук Р, не просіть його зробити саме це, полегшите йому завдання, інакше ви можете тільки спровокувати так зване горловий вимова, але не навчити його справжньому звуку. Краще попросіть малюка наслідувати рокотові літака, гарчання собаки, каркання ворони і так далі. Саме таким чином ви досягнете результату набагато швидше.