Як отримати посвідку на проживання в Норвегії.

Якщо ви плануєте пробути в Норвегії більше трьох місяців, вам потрібно отримати вид на проживання . Він може бути постійним або тимчасовим. Документи, необхідні для отримання вид а на проживання , треба надати в Посольство або Консульство Норвегії .
Вам знадобиться
  • - закордонний паспорт;
  • - свідоцтво про народження;
  • - підтвердження забезпечення житлом;
  • - квитанція про оплату візового збору.
Інструкція
1
Отримайте постійний вид на проживання в разі, якщо: - маєте найближчих родичів в Норвегії з метою возз'єднання сім'ї (дружини з чоловіком або батьків з дітьми); - один з батьків на момент вашого народження був громадянином Норвегії ; - є співробітником норвезької судноплавної компанії і працюєте на борту судна, зареєстрованого в Норвезькому судновому регістрі не менше чотирьох з шести останніх років до подачі заяви.
2
Отримайте тимчасовий вид на проживання на строк до двох років, якщо ви: - студент і навчаєтеся в Норвегії (на період навчання ); - спортсмен (для занять спортом); - науковий співробітник, запрошений науковим або освітньою установою; - професійний творчий працівник.
3
Отримайте тимчасовий вид на проживання терміном на 9 місяців, якщо ваші діти проживають в Норвегії постійно. Цей пункт не відноситься до батьків студентів, так як іноземні студенти мають тимчасовий вид на проживання в Норвегії .
Зверніть увагу
Всі документи потрібно надати в двох примірниках. Необхідно виконати переклад російськомовних документів на англійську або норвезький мови, звернувшись до офіційно зареєстрованому перекладачеві. Переклад засвідчується нотаріально.
Корисна порада
Вид на проживання потрібно отримати до в'їзду в Норвегію. Для цього необхідно не менше, ніж за 2 місяці подати документи. При оформленні будь-якого пакета документів заповніть анкету спеціального зразка та надайте фотографії. Всі види анкет для різних ситуацій отримання виду на проживання, вимоги до якості і розмірам фотографій, точний перелік необхідних документів можна отримати в Консульстві Норвегії. Треба мати на увазі, що посольство має право запросити будь-який додатковий документ.