Як написати рекомендований лист. чи потрібно вказувати зворотну адресу на замовному листі.

Замовне лист відрізняється від простого тим, що йому присвоюється ідентифікаційний номер, за яким можна відстежити його пересування до адресата. Цей номер фіксується в кожному поштовому пункті, куди приходить конверт. У разі втрати листи завжди можна з'ясувати, на якому етапі відбулася пропажа.
Інструкція
1
Щоб відправити рекомендований лист , необхідно звернутися у відділення Пошти Росії. Там в спеціальному віконці можна оформити дане відправлення.
2
Для того щоб замовне лист взяли, пред'явіть співробітнику поштового відділення паспорт. Його дані вносяться в базу, і у випадку, якщо конверт не досягне адресата, його обов'язково повернуть відправнику. Крім загальногромадянського паспорта в якості посвідчення особи приймаються: - військовий квиток; - закордонний паспорт; - посвідчення члена Ради Федерації або Депутата Державної Думи; - вид на проживання; - національний паспорт або посвідчення особи зі штампом візи Російської Федерації.
3
Залежно від того, наскільки важливі документи потрібно відправити, вибирайте тип конверта. Вони бувають звичайні, з тонкого паперу, з картону і конверти підвищеної міцності. Розміри конвертів самі різні, підходящі для будь-якого відправлення.
4
На конверті вказується точна адреса одержувача з індексом, його прізвище, ім'я, по батькові. Назва компанії необхідно в тому випадку, якщо лист надсилається в офіс. Пункти "зворотну адресу" і "ПІБ відправника" заповнювати обов'язково. Вся інформація пишеться чітким зрозумілим почерком. Найкраще - друкованими літерами.
5
У правий верхній кут листа необхідно наклеїти потрібне число марок. Їх кількість уточніть у співробітників пошти. Вартість відправки залежить від дальності і терміновості пересилання.
6
Співробітник поштового відділення упакує документи, підготовлені для відправки, в конверт. Потім листу присвоюється ідентифікаційний номер, і воно вноситься до бази рекомендованих відправлень.
7
Якщо необхідно, щоб замовне лист вручили одержувачу особисто, це потрібно вказати на конверті. Інакше адресату просто прийде повідомлення про те, що на пошті його очікує кореспонденція.
8
Отримати замовне лист може і будь-який інший чоловік, на якого була оформлена довіреність в установленому порядку.
Корисна порада
Кидати рекомендований лист в звичайну поштову скриньку можна. Його обов'язково потрібно передати особисто в руки співробітникові поштового відділення.