Як вивести жирні плями з одягу.

Жирні плями, посаджені на улюблені речі, важко видаляються, тому являють собою справжній головний біль для домашніх господинь. У важкій боротьбі з плямами в хід йдуть і пральні порошки, і засоби для виведення плям, і всілякі очищувачі, причому, не завжди успішно. Однак ще наші бабусі знали десятки ефективних, перевірених часом способів виведення плям. Давайте згадаємо ці способи.
Вам знадобиться
  • господарське мило, крохмаль
Інструкція
1
Якщо необхідно видалити жирну пляму, використовуйте при пранні господарське мило.
2
Якщо прати річ не можна, ідеально підійде варіант сухого чищення за допомогою картопляного крохмалю. Розкладіть одяг на будь-якої гладкої поверхні, на пляму нанесіть крохмаль, а знизу підкладіть серветку. Зачекайте, поки крохмаль вбереться, і нанесіть нову порцію. Повторювати процедуру варто доти, поки весь жир не вбереться, а пляма не зникне.
3
Посипте пляма сіллю і розітріть, потім нанесіть нову порцію солі. Повторюйте до тих пір, поки пляма не ісчезнет.Разложіте одяг на рівній поверхні, пляма посипте тальком. Потім накрийте калькою і пропрасуйте забруднене місце праскою. Якщо пляма повністю не зникло, залиште тальк на двадцять чотири часа.Обработайте свіжа пляма розчином, приготованим таким чином: половину чайної ложки солі розводять в 3-х столових ложках нашатирного спірта.Нанесіте на пляму порошок крейди, залиште на 2-3 години, після видаліть порошок щіткою.
4
Застарілі плями вивести складно, але даний спосіб дійсно дуже ефективний. Кашку, приготовану з картопляного борошна, нанесіть на пляму і залиште на кілька годин. Якщо пляма не зникло, обробіть його шматочком тканини, змоченим в бензині, а в кінці промокніть черствим хлебом.Картофельний крохмаль нагрійте в якій-небудь ємності. Гарячий порошок насипте на пляму і втирайте в тканину. Остигаючи, крохмаль буде вбирати в себе застарілий жір.Промокательную папір, змочену бензином, покладіть знизу під пляму, а зверху протріть пляму від країв до центру. Потім очищену тканину ретельно промийте водою.
5
Для видалення плями з шовкової тканини змішайте столову ложку гліцерину, половину столової ложки нашатирного спирту і одну столову ложку води. В отриманій суміші забруднену тканину потрібно замочити на десять хвилин, після ретельно промити теплою водой.Для очищення вовняної тканини зазвичай використовують бензін.Мякіш теплою булки добре очищає плями з бархата.Пятна з шкіряних виробів найкраще видаляти сумішшю бензину і сухого крохмалю, узятих в рівних пропорціях. Отриману кашку нанесіть на пляму, дочекайтеся, коли вивітриться бензин, а крохмаль просто струсіть.