Як виписати рахунок на оплату.

Укладаючи угоду купівлі-продажу, юридичні особи повинні оформити її відповідним чином бухгалтерськими документами. Але найчастіше, на початковому етапі для підтвердження намірів сторони використовують документ, що не належить до первинним бухгалтерським. Це рахунок на оплату, який спрощує передачу інформації покупцеві про суму угоди і реквізитах продавця, а тому широко використовується на практиці. Незважаючи на відсутність суворих вимог до оформлення такого документа, рекомендується в його змісті обов'язково вказати кілька основних позицій.
Інструкція
1
В першу чергу в рахунок е на оплату вкажіть повну назву підприємства, що виставляє рахунок , його юридична та фактична адреса. Далі заповніть таблицю з реквізитами, скопійоване зі стандартного платіжного доручення, для спрощення заповнення банківських документів, коли виникне необхідність провести перерахування обумовленої суми платежу за укладеним між сторонами договором. В ній будуть вказані найменування підприємства-постачальника, КПП, ІПН, назва банку (обслуговуючого організацію), ра рахунок ний рахунок , БИК і кореспондентський рахунок . Далі слід назва документа "Рахунок" і його номер, а також дата виписки.
2
В основній частині рахунок а вкажіть назви підприємств, які уклали угоду купівлі-продажу, по порядку. Спочатку "Продавець", потім "Покупець". Після цього заповніть таблицю, яка містить опис угоди. Тут повідомте перелік товарів або послуг, одиниці виміру, кількість, ціну і суму до оплати по кожній позиції.
3
В кінці таблиці вкажіть "Суму всього" по рахунок у, виділіть ПДВ, що підлягає сплаті в бюджет, і виведіть підсумкову суму. Що підлягає перерахуванню суму напишіть цифрами і прописом. Підпишіть документ у керівника чи головного бухгалтера. Такі підписи не є обов'язковими в оформленні документа, як і печатку підприємства, але більшість організацій оформляє рахунок саме так. Це важливо, скоріше, для внутрішнього обліку та розмежування відповідальності між відповідальними особами підприємства-продавця.
Зверніть увагу
Зверніть увагу, що рахунок на оплату не є бухгалтерським документом і не накладає ніяких зобов'язань на учасників угоди, а служить тільки носієм інформації. Тому його не можна буде використовувати як аргумент при розгляді спірних моментів угоди в досудовому порядку або під час судових розглядів.
Корисна порада
Для повноти збереження інформації про угоду ви можете вказати в рахунку додаткові відомості. Це можуть бути умови угоди (терміни поставки і оплати рахунку, умови оплати).
Рахунок на оплату - це документ, на підставі якого покупець вашого товару чи послуги перераховує кошти зі свого розрахункового рахунку, на ваш. Регламентованої форми рахунки не існує, цей документ не відноситься до первинних документів, але на практиці склалися певні вимоги до його оформлення.
Вам знадобиться
  • - повне найменування організації-покупця;
  • - платіжні реквізити банку покупця;
  • - платіжні реквізити вашого банку.
Інструкція
1
Для того щоб виписати рахунок, вам потрібно знати реквізити організації-покупця, її повне найменування, адресу, ІПН/КПП.
2
При заповненні рахунки проставте його номер і дату заповнення; найменування товару; його кількість; ціну за одиницю і суму разом. Обов'язково вкажіть свої платіжні реквізити: найменування банку, БИК, розрахунковий рахунок, кореспондентський рахунок. У загальній сумі виділіть податок ПДВ, якщо ви працюєте за такою схемою оподаткування.
3
На рахунку повинна стояти підпис керівника або головного бухгалтера організації. Допускається відправка цього документа факсом, електронною поштою або по іншим каналам зв'язку. Наявність синьої печатки на даному документі не є обов'язковою умовою для оплати.
4
Виставлення рахунку не гарантує оплату від покупталя, тобто рахунок може бути виставлений вами, але покупцем не оплачено. Це не буде порушенням зобов'язань, якщо інше не прописано в договорі.
5
Ви можете додати в рахунок окремі умови, такі як, самовивезення товару зі складу, термін резервування товару і його оплати. В цьому випадку, документ буде публічною офертою, тобто покупець, запитуючи рахунок на оплату, як би погоджується з термінами перерахування грошових коштів за товар (послугу), а також з іншими умовами, в ньому зазначеними.
6
Оформляти рахунку ви можете в спеціалізованих бухгалтерських програмах типу 1С, а також просто у формі Excel.
Зверніть увагу
Виставлення рахунку на оплату, не гарантує покупцю резерв товару на складі, якщо інше не передбачено договором.
Корисна порада
Покупець вправі оплатити лише частину товару за рахунком, при цьому найменування оплаченого товару вказується в платіжному дорученні. За певний товар, по такому-то рахунку.