Як зробити кольорове скло.

Кольорове скло в його класичному розумінні - предмет дорогий, тому як виготовлення його трудомістко. Посудіть самі, необхідно вирізати елементи передбачуваної картинки зі скла, обрамити свинцевої рамкою по всьому периметру, а потім спаяти з рештою, точно так же підготовленими, елементами. Це під силу тільки професіоналові. Тому зараз популярні імітації вітражів.
Вам знадобиться
  • - ацетон;
  • - скло;
  • - дріт;
  • - анілінові барвники.
Інструкція
1
Почніть з дизайну. Напевно ви вирішили, який малюнок хочете бачити на кольоровому склі. Намалюйте контури візерунка на ватмані, картоні або міліметровому папері. Можна обвести готові малюнки. Помітьте, на якому елементі який колір розташується.
2
Знежирте скло, для чого протріть майбутню кольорову сторону ватним диском, змоченим в ацетоні, а до зворотної сторони прикріпіть малюнок.
3
Покладіть скло строго горизонтально. Дроту погнили по контуру малюнка і змастіть їх емульсією ПВА з одного боку - тій, яка буде прилягати до скла. Почекайте годину-півтори, поки дроту приклеяться.
4
Поки клей сохне, займіться фарбою. Анілінові барвники розчиніть в дистильованої воді, розчин процідіть. Змішайте його з емульсією ПВА до консистенції вершків - плинною, але не рідкою.
5
Нанесіть кольору для проби на маленький шматочок скла. Коли він висохне, побачите колір і, якщо необхідно, подкорректіруете його. Налийте фарби в скляні банки і прикрийте їх чимось, щоб не висихали.
6
Почніть наносити колір на скло: поступово наливайте пензликом розчин уздовж контуру, заглиблюючись до центру елемента. Контролюйте товщину шару фарби, вона вплине на насиченість кольору і рівномірність поверхності.Тут треба не прогадати, наносити обережно, але досить швидко, так як вже підсохлий фарба, змішавшись з новими порціями, створить дефект. Якщо це трапилося, краще стерти фарбу з цього елемента, дати висохнути і нанести заново.
7
Намагайтеся не фарбувати поспіль сусідні шматки, дайте фарбі підсохнути - на випадок, якщо десь дріт не до кінця прихопила, і залишилися зазори, через які може протекти фарба.
8
Коли все висохне, подивіться на оборотну сторону вашого кольорового скла. Якщо необхідно, замаскуйте неакуратні місця, наприклад, де невдало приклеєна дріт. Перш ніж закріпити кольорове скло, подкрасьте кріплення в тон якогось елементу роботи. При бажанні, можете закріпити поверхню лаком.