Як натягнути сукно.

Все більшої популярності набуває гра в більярд. Адже це не тільки вид спорту, за більярдним столом можна цікаво і з користю проводити своє дозвілля. В ході гри ви маєте можливість похвалитися своїм інтелектом, так як повинні прораховувати ймовірність розташування куль на більярдному сукні й можливість розігрування тій чи іншій комбінації для потрапляння кулі в лузу.
Інструкція
1
Основним інвентарем, необхідним для гри, є, звичайно ж, спеціальний стіл з бортами, обтягнутий сукном . На ньому і розгортається неповторне і захоплююче видовище.
2
Столи для гри в більярд бувають двох типів: лузного і карамбольном. Природно, що як для професійного, так і для аматорського більярду найважливішу роль відіграє сукно на більярдному столі. Якщо на столі з'явилися потертості, відколи на бортах, сліди вм'ятин, необхідно замінити сукно. Для заміни вибирайте нову тканину найкращої якості. Сукно повинно бути ідеально гладким, що б забезпечити розгін (розкочування) кулі.
3
Для досягнення цієї мети більярдний стіл необхідно застелити сукно так, що б він не мав нерівностей. Конструкція столу складається з каркаса, на якому покладена плита. Стіл обов'язково має борта, які прикручуються до плити, і на борту встановлюється так звана «спідниця». На з'єднаннях бортів встановлені лузи (з викотами або без викотився).
4
Розбирання більярдного столу проводиться в зворотному порядку: спочатку знімаються лузи, потім борту і «спідниця», і в останню чергу знімається сукно з плити («поляни»).
5
Сукно закріплено за допомогою будівельних скоб. Скоби степлером прикріплені до обкладанні. Сама обкладка прикручується до плити, через спеціально пророблені наскрізні отвори шурупами. Таким чином, весь процес перетяжки пов'язаний, в общем-то, із закручуванням болтів.
6
Починати натягувати сукно необхідно з кута, і далі по короткому борту, від однієї кутової лузи до іншої, а потім по довгому. Для того, що б натяг сукна було рівномірним, направляйте натяг від середньої лузи, тримаючись діагоналі половини стола.
7
Закінчивши перетяжку плити, проріжте в сукні дірки для кріплення бортів. Перетягнувши бота, встановіть їх на місце. В останню чергу встановіть лузи.
8
Помилуйтеся на перетягнутий стіл, у сукна повинна з'явитися чітко виражена структура і однакова спрямованість волокон. Перетягнутий стіл виглядає, як новий. Приємної гри!
Натяжка сукна на більярдний стіл - непроста копітка робота, від якості виконання якої залежить гуркіт кулі по ігровому полю. Грамотна натяжка буде мати однакову рівномірність з урахуванням своєрідної форми більярдного столу. Таке майстерність відточується протягом багатьох років. Тим не менш, заручившись допомогою напарника, терпінням і необхідними матеріалами, сукно цілком можна натягнути і самостійно.
Інструкція
1
Накладіть сукно на плиту. З одного широкою і з однієї вузької сторони залиште полотна в 4 рази більше, ніж з інших двох сторін, де його кількості буде достатньо лише для заклеювання бічній частині. Плавними рухами від центру столу постійно разuлажівайте полотно, щоб на ігровому полі не утворювалися складки і вигини. Візьміть твердий предмет і загладьте з його допомогою згин сукна з широких сторін столу. Це полегшить вам процес подклеіванія полотна.
2
Оберіть дощечку, ширина якої збігається з шириною бортів столу. Покладіть її замість бортів і обведіть по контуру крейдою. З боку, де сукна було залишено більше, загніть його і розташуйте на столі таким чином, щоб згин вийшов на середині столу. Ті ж маніпуляції виконайте з залишилася вільною стороною. Утворилися складки ретельно разгладьте.Прокрасьте ретельно клеєм лузи і боки столу. Потім акуратно нанесіть клей на краю полотна, складеного на столі. На рівні центральних луз клею необхідно нанести трохи більше. Слідкуйте за тим, щоб не залишалося жодного не прокрашенного ділянки.
3
Починайте акуратно приклеювати один із широких боків сукна. Рухаючись у напрямку від центру столу, ретельно закріплюйте краю луз. Найкраще попросити чиєїсь допомоги, оскільки полотно постійно необхідно сильно натягувати. Якщо на цьому етапі з'являться тимчасові складки, вони зникнуть при подклеіванія другої сторони. Кути столу не заклеюйте. Здійсніть ті ж дії з вузькими сторонами плити. Акуратно зріжте надлишки тканини і підклейте кути. Сукно з боків має бути обрізане таким чином, щоб трохи відкривати край плити.
Зверніть увагу
Плита перед початком роботи повинна бути ідеально чистою. Кошторисі з неї весь пил і ворс або смахніте їх самим сукном. Для цього натягніть його над столом і, склавши його вдвічі, кошторисі дрібні непомітні частинки.