Як приклеїти кахельну плитку на кахельну плитку.

Плитку рекомендується класти на очищену, підготовлену стіну. Але, на жаль, іноді виникає необхідність покласти нову поверх старої. Так буває, якщо стінка тендітна, небажано порушувати герметичність покриття, або ж просто не вистачає часу.
Вам знадобиться
  • плитковий клей;
  • зубило та молоток (за потребою);
  • цементна суміш (за потребою);
  • грунтовка (за потребою);
  • плитка;
  • миючий засіб і губка;
  • кельму з гладким краєм;
  • кельму з зубчастим краєм;
  • хрестики;
  • робочі рукавиці та захисні окуляри.
Інструкція
1
Насамперед, ретельно перевірте, чи дійсно добре тримається стара плитка. Якщо деякі плиточки хитаються, то їх необхідно видалити без жалю, не сподіваючись, що новий шар їх закріпить. Акуратно підчіплює плитки зубилом, намагаючись не зачіпати сусідні, які ви не мають наміру видаляти. Можна скористатися ще й молотком, але працювати треба дуже акуратно - необережний удар може пошкодити або послабити інші плитки. Ямки на місці старих плиток необхідно замазати цементним розчином або плитковим клеєм. Для цього необхідний кельму з гладким краєм, оскільки стіна повинна бути рівною.
2
Перед укладанням плитки стіну необхідно очистити. Треба видалити бруду і частинки жиру, оскільки вони погіршують адгезію. Не нехтуйте цією процедурою, інакше нова плитка дуже швидко відклеїться. Особливо це актуально на кухні, де майже всі поверхні мають невеликий жировий наліт від готування. Він може бути навіть не помітний оком, але найкраще плитку промити, щоб не занапастити всю роботу. Це можна зробити за допомогою жорсткої губки і розщеплює жир миючого засобу або порошку. Обов'язково змийте засіб водою - воно теж не піде на користь, і дайте стіні просохнути перед подальшою роботою.
3
Якщо стара плитка має глянсове покриття, але її необхідно заґрунтувати. Якщо ж плитка без глянцю, то її здатність до адгезії однакова з обох сторін і грунтовка не потрібна.
4
Приблизно за 10-12 годин до основної укладання плитки необхідно нанести на поверхню тонкий шар плиткового клею, приблизно 1-2 міліметри. Це забезпечить ще краще зчеплення і міцність всієї конструкції.
5
Після висихання основи можна приступати до процесу укладання. Для цього наносите плитковий клей на поверхню і на нижню сторону кахлю, розподіляючи його зубчастим шпателем, потім укладайте плитку, використовуючи розділяють хрестики для вирівнювання швів. Готове покриття має сохнути щонайменше добу, після чого можна застосовувати затірку.
Зверніть увагу
Використовуйте захисні засоби по необхідності. Пам'ятайте, що плиткові роботи завжди супроводжуються великою кількістю сміття і пилу.
Корисна порада
Зазвичай укладання плитки поверх вже наявної актуальна для підлоги в санвузлі. Початкове плиткове покриття там зазвичай дуже якісне і погано пропускає воду, але має непоказний зовнішній вигляд.