Як зробити вироби з бісеру. Як зробити замочок на прикраси з бісеру.

Мистецтво бісероплетіння є одним з найпопулярніших видів хендмейда, адже вироби з бісеру - це і оригінальні прикраси, і вишивка, і різні декоративні вироби, які можуть стати відмінним подарунком собі або близьким.
Вам знадобиться
  • - бісер різних кольорів,
  • - голки для бісеру (вони дуже тонкі),
  • - тонка дріт або мононитка,
  • - замочки для бус і браслетів.
Інструкція
1
Приступаючи до роботи з бісером, пам'ятайте, що будь-який виріб з бісеру вимагає точного проходження схемою. Поступово, освоївши ази бісероплетіння, ви зможете повторювати виріб, наприклад, просто дивлячись на оригінал, або придумувати власні оригінальні вироби.
2
Крім схеми, звертайте увагу на точність у виконанні інших рекомендацій і на перших порах шукайте саме докладний опис виробів: з зазначенням необхідної довжини нитки, кількості та величини бісеру, описом техніки закріплення нитки і установкою замочка.
3
Для виготовлення плоских кольє і браслетів найчастіше використовується мозаїчна техніка плетіння. Суть її полягає в тому, що при нанизуванні намистин ви повертаєтеся голкою назад через вже нанизані бісер, і, точно дотримуючись схему, у вас в результаті виходить плоске виріб. Детальну схему цієї техніки можна знайти, наприклад, тут: http://www.magic-beads.ru/techniques/peyote/.
4
Дуже популярні і красиві, хоч і трудомісткі у виготовленні, дерева та квіти (букети) з бісеру. Ці вироби не так складні у виконанні, скільки вимагають достатнього часу, посидючості і терпіння.
5
Вишивання бісером вважається елітним видів вишивки. Для таких виробів потрібно користуватися спеціальними схемами або ж можна використовувати схеми для вишивки хрестиком.
6
В інтернеті можна знайти велику кількість тематичних сайтів і форумів рукодільниць, присвячених бісероплетіння. Тут можна знайти опис різних технік плетіння, а також різноманітні схеми виробів. Як і в будь-якій справі, починати слід від простого до складного: виберіть виріб, який вам до смаку, але звертайте увагу на рівень складності виготовлення. Діючи поетапно, ви швидше освоїте всі секрети майстерності. Якщо у вас на перших порах виникнуть питання, вам завжди допоможуть чуйні форумчани. Один з найпопулярніших форумів по рукоділлю - www.osinka.ru (обговорення бісероплетіння http://club.osinka.ru/topic-177?highlight=). Уроки для початківців з докладними описами та ілюстраціями можна знайти на сайті «Бісер» http://bicer.ru/technology.htm.
7
Використовуючи різні техніки, а також поєднуючи різноманітні матеріали - бісер, стеклярус, великі намистини, повсть і полімерну глину (пластику), стрічки та шнури, ви можете створити неповторні твори мистецтва.
Зверніть увагу
Для виготовлення кілець, брошок, сережок та інших специфічних виробів вам будуть потрібні відповідні заготовки.
Бісероплетіння - дуже популярне і доступне рукоділля. З бісеру - дрібних бусинок - можна виготовити найрізноманітніші вироби і прикраси: намиста, сережки, кольє і, звичайно, браслети.

Браслет «Косичка»

Плетіння цієї прикраси дуже просте, з ним впорається і починаюча рукодільниця, і навіть дитина, але виріб виходить дуже ефектне і стильне. Підберіть бісер 3 кольорів в одній колірній гамі або контрастних відтінків. Наприклад, це можуть бути бірюзові, сині та білі намистинки. Також підготуйте все необхідне для плетіння. Вам знадобиться: - капронова нитка; - тонка голка; - застібка; - ножніци.Отрежьте 6 ниток довжиною 30 см. Нанизайте на нитку одну бісеринку, на відстані 5 см від краю. Зауважте вузлик під бусинкою або протягніть через неї нитку двічі, щоб закріпити її на нитки.
Дуже зручно нанизувати бісер, якщо змастити кінчик нитки клеєм або лаком для нігтів.
Нанизайте на нитку бісер такого ж кольору. Довжина нитки повинна дорівнювати величині обхвату зап'ястя плюс 2-3 см, це приблизно 16-18 см. Під останньою бусинкою зав'яжіть вузлик. Аналогічним чином зробіть 6 ниток по 2 одного цвета.Cложіте всі нитки разом. Розділіть на 3 частини і почніть їх переплітати звичайної кіскою. Що залишилися кінчики ниток з обох кінців перекрутите, нанизайте на них кілька бісеринок. Прикріпіть застібку. Зайві нитки акуратно відріжте. Такий браслет можна прикрасити незвичайними намистинами, гудзиками, невеликими брелоками з написами або зображенням якогось тваринного.

Браслет «Кришталеві краплі»

Для виготовлення цього браслета крім бісеру вам знадобляться огранені бусинки крупнішого розміру (4-8 мм в діаметрі). Дуже ефектно виглядає це прикраса, якщо використовувати різнокольорові огранені намистини і однотонний бісер. Також вам будуть необхідні: - капронова нитка або волосінь; - тонка голка; - застібка для браслета; - ножніци.Отрежьте нитка довжиною близько одного метра. На кінці неї зафіксуйте одну бісеринку, простягнувши через неї нитку два рази і затягніть її. Схема бісероплетіння досить проста. Нанизайте 6 бісеринок і 1 намистину. Простягніть нитку через 6 бісеринок ще раз. В результаті, вони повинні огинати намистину з одного боку.
Щоб бісер не ковзав, покладіть його на клаптик фланелі, трикотажу або оксамиту.
Наберіть ще 3 бісеринки і 1 намистину і простягніть нитку через бісеринки 4, 5 і 6. Потім простягніть нитку через бісеринки, набрані останніми і затягніть все. Продовжуйте плести ланки браслета аналогічним чином до необхідної велічіни.В кінці плетіння нитку закріпіть і прикріпіть застібки з обох сторін браслета. Зайві кінчики ображати.