Як змінити букву диска.

Трапляється так, що користувачеві з яких-небудь причин треба змінити літерне позначення жорсткого, оптичного або ж змінного диска. Операція ця дуже проста, хоч і не очевидна, і виконується засобами операційної системи сімейства Windows.
Інструкція
1
Натисніть "Пуск", потім "Панель управління".
2
Виберіть пункт "Адміністрування".
3
У списку виберіть пункт "Управління комп'ютером".
4
У лівій частині вікна, що з'явилося виберіть пункт "Управління дисками".
5
Тепер перед вами з'явилося вікно управління всіма накопичувачами у вашій системі. Виберіть в нижній частині вікна той, чию букву ви хочете змінити, правою кнопкою миші і виберіть пункт "Змінити букву диска або шлях до диска".
6
У віконці натисніть кнопку "Змінити" і виберіть нову букву диска.
Зверніть увагу
Дії можуть розрізнятися в дрібницях залежно від версії Windows.
Буває, що при установці Windows або при операціях розбиття диска на розділи диска м присвоюється не та буква. Погодьтеся, не дуже красиво виглядає, коли за диском С відразу слід диск E. Іноді буває потрібно поміняти букви дисків місцями. В цьому випадку можна цілком обійтися штатними засобами операційної системи, не вдаючись до сторонніх програмам.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з ОС Windows.
Інструкція
1
Може бути кілька ситуацій. У першій необхідно буде просто змінити букву диска на будь-яку вільну, а в іншій, теж часто зустрічається - поміняти букви дисків місцями.
2
Припустимо, що у вас є два диска (у одного буква С, у іншого - E) і потрібно змінити букву E на D, причому буква D вільна . Для зміни букви послідовно перейдіть в меню «Пуск» -> «Панель управління», після чого виберіть «Адміністрування» і «Керування комп'ютером». Далі в консолі клікніть по рядку «Управління диска мі». Після клацніть правою кнопкою миші по диску E і виберіть «Змінити букву диска або шлях до диска», потім у вікні, натисніть «Змінити». Далі навпроти фрази про призначення букви диска в випадаючому меню виберіть букву D.
3
Важче, коли потрібно поміняти у дисків букви місцями. Для цього треба спочатку зробити одну з букв вільною. Наприклад, наступний випадок: є диск E і привід D. Потрібно поміняти букви місцями.
4
Для цього спочатку треба привласнити приводу D будь-яку вільну букву в випадаючому списку, наприклад, Q, потім змінити букву розділу E на D. Після цього можна буде перейменувати привод Q в E.
5
Досвідченим користувачам буде корисно знати, що операцію зміни букви диска можна виконати і з допомогою командного рядка. Для цього відкрийте командний рядок («Пуск» -> «Виконати» -> cmd або Пуск »і в рядку пошуку наберіть« Командний рядок ») і введіть diskpart. У командному рядку diskpart вводите list volume. На екран виведеться список доступних дисків і їх номери. Запам'ятайте їх або запишіть. Далі наберітеselect volume n. Цією командою ви виберіть диск n, з яким відбуватимуться операції зміни букви. Для того щоб призначити цього диску нову букву, введіть assign letter = X, де X - це нова буква диска .
Зверніть увагу
Відповідь: Правою кнопкою миші розділ, логічний диск або том і виберіть команду Змінити букву диска або шлях до диска. Виконайте одну з таких дій. Щоб призначити букву диска, натисніть кнопку Додати, виберіть потрібну букву і натисніть кнопку ОК.
Корисна порада
Категорія Операційні системи. Всі диски комп'ютера - локальні, сьемниє, мережеві - мають призначену їм букву, яка є ключовою для доступу до диска. Бука диска входить в повний шлях всіх файлів і папок, які на ньому розташовані. Клацніть на потрібному диску правою кнопкою і виберіть "Змінити букву диска або шлях до диска". У вікні, натисніть змінити, виберіть зі списку іншу букву і натисніть ОК.