Як зробити з паперу прямокутний паралелепіпед. Паралелепіпед з паперу.

Правила геометрії, виражені словами і формулами, найчастіше важкі для розуміння. Якщо ж їх перевести в сферу матеріального, зробити видимими, школярі швидше розберуться в будь-яких теоремах і аксіомах. Допомогти в цьому можуть макети геометричних фігур, зроблені з паперу.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - лінійка;
  • - олівець;
  • - ножиці;
  • - клей.
Інструкція
1
Щоб зробити з паперу прямокутний паралелепіпед, перш за все потрібно згадати, що він із себе представляє. Ця фігура складається з шести граней, і кожна грань є прямокутником. Отже, розгортка паралелепіпеда складатиметься з шести прямокутників, що лежать в одній площині і з'єднаних між собою.
2
Визначтеся з бажаними розмірами фігури. Запишіть значення для трьох його вимірів - довжини, ширини і висоти.
3
Виберіть папір для склеювання наочного посібника. Дуже тонка не підійде - вона занадто сильно пожолобиться від клею і швидко істреплется. Картон може виявитися надмірно щільним - буде погано згинатися або тріскатися на згинах. Оптимальною буде папір для акварелі.
4
Накресліть на папері горизонтальну лінію. Її довжина дорівнює сумі довжини і ширини, помноженої на два. Від обох кінців лінії перпендикулярно вниз відкладіть відрізки, рівні висоті прямокутного паралелепіпеда. Між цими відрізками проведіть риску, рівну і паралельну першої горизонтальної лінії.
5
Від верхнього правого кута получившегося прямокутника відкладіть по бічній грані кількість сантиметрів, рівну ширині фігури, а потім відрізок, рівний довжині паралелепіпеда. Після цього - знову ширину і довжину. Від цих точок проведіть перпендикулярні лінії (вниз до протилежної сторони).
6
Від лівого верхнього кута загального прямокутника відкладіть вгору ширину прямокутного паралелепіпеда, від кінця цього відрізка перпендикулярно вправо - довжину, а потім перпендикулярно вниз - знову ширину. Таку ж фігуру побудуйте на протилежній стороні прямокутника, починаючи з його лівої нижньої вершини.
7
Щоб склеювати фігуру було легше, в кресленні можна передбачити клапани. До крайньої бічній грані прірісуйте вузький прямокутник шириною в 1,5 см, верхні його боку відріжте під кутом 45 градусів. За три таких же клапана прикріпіть до деталей, побудова яких було описано в п.6.
8
Виріжте заготовку і зігніть її по всіх накресленим лініях так, щоб бічні грані стикнулися, а верхня і нижня деталі стали «дном» і «кришкою» паралелепіпеда. Намажте клапани клеєм і заправте всередину. Після того, як клей висохне, наочну модель можна використовувати.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=RmJ9TiOOVqk
Показуючи дитині різні геометричні фігури, ви розвиваєте його просторове мислення. Він починає пізнавати такі поняття, як круглий, прямокутний, квадратний, кулястий, кубічний. Слово « паралелепіпед » для дитини найважче. Для того щоб його освоїти, ви можете зробити разом з ним цю геометричну фігуру. Роблячи її своїми руками, він пізнає її закономірності.
Вам знадобиться
  • - папір (досить щільна, але не картон, щоб дитині було легше управлятися з виробом), краще щільна альбомна;
  • - ножиці;
  • - клей ПВА;
  • - лінійка;
  • - олівець.
Інструкція
1
У кожного паралелепіпед а є три складові: довжина, ширина і висота. Для початку вам потрібно на аркуші паперу зробити так звану «розгортку». Для цього накресліть прямокутники.
2
Перший прямокутник (1) накресліть, використовуючи поняття «довжина» і «ширина». Припустимо, довжина 10 см, ширина 3 см. Вийшов прямокутник 10х3.
3
Далі потрібно зверху і знизу накреслити два прямокутника 2 і 3, у яких по довжині одна сторона буде спільною з прямокутником 1, а ширина рівнятися висоті. Припустимо, це буде 5 см. Вийшли прямокутники 10х5.
4
У прямокутника 4 одна сторона по довжині спільна з прямокутником 2, а ширина дорівнює довжині прямокутника 1. Вийшов прямокутник 10х3.
5
Останні прямокутники 5 і 6 однакові. Вони розташовані по обидві сторони прямокутника 1. Їх ширина дорівнює ширині прямокутника 1, а довжина дорівнює висоті паралелепіпед а. Таким чином, це прямокутник 3х5.
6
Намалюйте на прямокутниках 3, 5 і 6 «припуски» на склеювання по 0,5 см. Развертка готова. Важливо, щоб всі деталі були строго виміряні і паралельні, інакше фігура рівно не склеєні і матиме неохайний вигляд.
7
Виріжте розгортку. Місця згинів продавите тупим кінцем ножиць, потім зігніть. Склейте акуратно фігуру, використовуючи припуски. Намажте їх рясніше для того, щоб фігура не розвалилася.