Як з'єднати лінолеум. з'єднання швів лінолеуму.

Лінолеум є сучасним і, мабуть, самим невибагливим матеріалом для підлоги. Він всім хороший, практичний, зносостійкий, легкий у догляді. Але з часом виникає проблема роз'єднання стиків між полотнами, і вони починають здуватися. Яким же чином з'єднати лінолеум, що б уникнути цих проблем?
Інструкція
1
Відомо, що лінолеум - досить щільний і не дуже піддатливий матеріал, тому звичайний клей не вирішить проблему роз'єднаних стиків. Щоб передбачити розповзання стиків, потрібно застосувати особливий метод гарячої або холодної зварювання (вид зварювання залежить від типу лінолеуму).
2
Якщо на вашому підлозі укладений потужний комерційний лінолеум, то віддайте перевагу гарячої зварюванні. А якщо м'яке побутове покриття, то гаряча зварка протипоказана, інакше стики розплавляться, і лінолеум буде безнадійно зіпсований. Якщо ви вирішили поєднати лінолеум гарячої зварюванням, то приступати до неї потрібно тільки після того, як покриття приклеїлося до підлоги. Цей процес, вимагає спеціального інструменту, який нагрівається до 350-400? С, і шнура.
3
По стику полотен лінолеуму необхідно прорізати паз для шнура. Шнур слід заправити в спеціальний зварювальний пістолет, наконечник якого швидко втиснути в паз. Шнур моментально вплавляется встик по всьому полотну. Гарячий шов зріжте зверху дугоподібним ножем, і підрівняйте, щоб він не виступав на поверхні покриття. Після охолодження, шов відшліфуйте. Після таких робіт шви і лінолеум будуть одним цілим.
4
Холодне зварювання, має на увазі склеювання полотен лінолеуму спеціальним клеєм. Клей для таких робіт випускається двох типів А і С. Клей А - для щойно покладеного лінолеуму, клей С для вже експлуатованого покриття. Щоб скріпити стики лінолеуму клеєм А, необхідно зістикувати полотна лінолеуму і закріпити скотчем. Після чого необхідно розрізати скотч ножем, і в утворену проріз залити клей. Вибирайте широкий скотч, він не тільки добре закріпить полотна, але і захистить інше покриття. Скотч слід видалити через 10 хвилин, і після півгодини, коли клей зовсім просох, по покриттю можна ходити.
5
У випадку з клеєм С - скотч не потрібен, клей густий і розтікатися не буде. Технологія нанесення клею така ж, як і в попередньому варіанті. Важливим моментом у роботі з такими клеями, є забезпечення постійного потоку свіжого повітря, це пояснюється наявністю в їх складі летких розчинників.
Сучасні технології та матеріали для ремонту настільки прості у використанні і настільки ефективні, що робити роботи по дому самому легко і приємно. А якщо згадати і про відчутної економії, яку ви отримаєте, роблячи всю роботу самостійно, стає ще радісніше. Лінолеум - прекрасний практичний матеріал для покриття підлоги, що поєднує в собі безліч хороших характеристик. Ви можете покласти його і на великій площі, якісно зваривши його краю.
Вам знадобиться
  • - лінолеум;
  • - ніж;
  • - малярський скотч;
  • - клей для ПВХ.
Інструкція
1
Удома ви будете працювати методом «холодної зварювання», тобто з використанням спеціального клею. Вам не знадобляться електроприлади і складна техніка. Клей для з'єднання виробів з ПВХ за складом близький до складу самого лінолеуму, при зіткненні з яким злегка його розчиняє і плавить край.
2
Робочу поверхню очистіть від пилу та сміття. Пропилососьте і протріть чистою сухою ганчіркою. З клеєм працюйте в рукавичках, тому що його складові досить агресивні. Після роботи обов'язково провітріть приміщення.
3
Краї матеріалу потрібно максимально вирівняти, цього можна досягти, тільки розрізавши два шматки лінолеуму разом. Підберіть малюнок і укладіть покриття внахлест. Гострим ножем для різання лінолеуму розріжте два шари відразу. Щоб лінія була рівна, покладіть пряму дошку, довгу лінійку або кравецький метр.
4
Лінолеум приклейте до підлоги, щоб він не зміщувався і не деформувався. Захистіть краю матеріалу малярським скотчем, це особливо важливо для глянцевих поверхонь. Приклейте дві смужки, якщо лінолеум м'який, і одну, якщо покриття досить жорстке. У другому випадку просто прорежьте скотч гострим тонким лезом.
5
Візьміть спеціальний клей для ПВХ і проведіть носиком тюбика по шву. Засіб проникне всередину, вступить у взаємодію зі складовими лінолеуму і полимеризуется. Можна нанести клеїть черзі на два шматки матеріалу, а потім зістикувати. Дійте, як вам зручніше.
6
У кожному разі, надлишки клею, що виступають на поверхню скотча, видаляйте не відразу. Процес зварювання ще йде, і разом з надлишками можна видалити склад, який бере участь в роботі. Коли засіб висохне, зрізати його буде набагато легше.
7
Холодної зварюванням можна користуватися і якщо ви пошкодили покриття лінолеуму. Клей закладіть поріз так, що не залишиться ніяких слідів.
8
Клей для зварювання виробів з ПВХ буває двох видів: А і С. Тип А використовується для з'єднання нового лінолеуму, тип С прекрасно зашпаровує шви старого матеріалу, які вже трохи розійшлися і деформовані.
9
С-клей набагато густіше за своєю консистенцією, адже старий шов іноді має зазор в декілька міліметрів. Якщо ви маєте справу саме з такою проблемою, заповнюйте щілину С-клеєм. А-клей розплавить і зварить шматки нового лінолеуму.