Як організувати фотосесію.

Послуги професійних фотографів користуються попитом, так як кожній людині хочеться побачити себе на красивих або незвичайних знімках. Адже пройде всього кілька років, і зовнішність зміниться, а на яскравих фотографіях назавжди залишиться слід кращих моментів життя. Маючи навички та хороший фотоапарат, можна самостійно організувати фотосесію , доклавши трохи зусиль.
Вам знадобиться
  • Фотоапарат і клієнт
Інструкція
1
Оперативно організувати фотозйомку можна в публічному приміщенні, на вулиці, у студії. Все залежить від вибору замовника. Одна фотосесія займає мінімум дві години, тому розпочати слід раніше.
2
Без хорошого освітлення фотосесія може провалитися. Якщо вона проводиться в приміщенні, то вікна повинні бути великими. Прямі сонячні промені будуть тільки заважати і зображення вийдуть занадто контрастними, тому якщо вікна виходять на схід - зйомку краще проводити в другій половині дня і навпаки.
3
Розпитайте замовника, що він хоче побачити на фотографіях, багатьом людям не подобається, коли їх фотографують в профіль. Уточніть, який спосіб потрібно створити, можливо, він хоче бачити себе в діловому стилі або раскрепощено-сексуальному. Вибір одягу залиште за замовником, але попередьте, що краще взяти з собою кілька варіантів костюмів чи суконь. Поясніть, що соромитися фотографа не потрібно, так як він істота безстатеве.
4
Зйомку не слід проводити аматорським фотоапаратом, техніка повинна бути професійною. Цілком підійде дзеркальна камера з хорошим об'єктивом. Якщо сесія проходить в приміщенні, необхідно взяти з собою набір паперу різних кольорів для створення фону і маскування різних предметів: вікон, дверних прорізів, розеток і, можливо, шпалер. Папір також зможе допомогти вам вплинути на враження від зображення. Колір фону повинен відрізнятися від кольору обличчя і одягу, під час роботи з чорно-білими знімками така проблема не виникає.
5
Якщо ви хочете зробити рамку на знімку, її функції може виконати гілка з листям, яку необхідно тримати близько об'єктива і зробити трохи змащеній. Краще запастися свіжими гілками заздалегідь.
6
Ймовірно, вам може стати в нагоді спалах, або навіть два спалахи. Вони на відміну від спрямованого світла не нагріваються. Штатив потрібно взяти з собою, тоді у вас залишаться вільними руки, і з'явиться можливість відрегулювати освітленість і позу клієнта.
Зверніть увагу
Краще надати замовнику можливість самостійно вибрати найкрасивіші кадри і обробити їх, інші в незмінному вигляді можна записати на диск.
Корисна порада
Варто спробувати різні варіації колірних схем, зайвими кадрами фотосесію зіпсувати не вийде.
Фотомистецтво - вид пластичного мистецтва, який поєднує досягнення техніки і живопису. Фотоапарати, які на зорі свого існування мали невеликий набір функцій (тільки чорно-білі знімки, тільки плівка, інші обмеження), зараз поширені майже до предметів першої необхідності. А влаштувати фотосесію за допомогою навіть слабкого апарату можна навіть в умовах квартири.
Інструкція
1
Зйомки діляться на пейзажні (на природі, на вулиці) і студійні. Зйомки в будь-якому приміщенні можна віднести до студійним.
2
Перегляньте кілька фотографій студійного плану. Зверніть увагу на фон: він однорідний, частіше білий. Іноді використовуються інші нейтральні кольори: сірий і чорний. Для створення спецефекта можна використовувати і хроматичний колір (із спектру), але в цьому випадку одяг моделі повинна гармоніювати з ним, не зливатися, але і не викликати занадто агресивного контрасту. В якості фону може служити широка довга штора без орнаменту і малюнка.
3
Для створення рельєфу навколо моделі використовується не фон, а інтер'єр. У цьому випадку краще прибрати всі особисті речі з кадру.
4
Освітлення. Кращий варіант - природне сонячне освітлення, особливо ранковий або вечірній. Воно не повинно зліпити ні камеру, ні модель, тобто перебувати збоку або зверху від фотографа і моделі. якщо сонця немає, можна використовувати лампи, знімні спалаху і світловідбивачі - спеціальні круглі диски, покриті білою тканиною або фольгою, що відбивають світло в приглушеному, менш агресивному вигляді.
5
Одяг та грим моделі залежать від художньої ідеї зйомки. На вибір відтінків поширюються загальні правила кольорознавства.
6
Побудова кадру в чому залежить від задумки, але розташовувати основні предмети (у тому числі модель) краще в центрі кадру, іноді трохи вище. Експериментуйте, ставте камеру і модель в будь-яке положення, яке вважаєте за потрібне, робіть кілька ракурсів однієї позиції, ви обов'язково зрозумієте, що саме вам потрібно.