Як очистити газову колонку.

Бойлер чи газова колонка просто необхідна в будинку, де відсутня гаряча вода. Найчастіше ними користуються жителі приватних будинків, проте в багатьох містах, де подається гаряча вода, також виникають труднощі, коли починається сезонне припинення подачі води. Встановивши газову колонку можна назавжди позбутися від цієї проблеми.
Вам знадобиться
  • Оцет, пилосос, велика ємність для води.
Інструкція
1
Фахівці рекомендують проводити профілактичну чистку газової колонки не рідше одного разу на рік. Якщо з часом струмінь води стає менше і колонка періодично починає закипати, швидше за все, засмітився теплообмінник і водостоки, це означає, що пора її чистити. У воді міститься безліч речовин, через які утворюється накип, прибрати засори можна, тільки розібравши колонку .
2
Спочатку слід відкрутити водяні труби на вході і виході, зняти колонку з петель і перевернути знизу вгору. За допомогою гумової груші або одноразового шприца влити близько 0.5 літра оцту, залишити на деякий час. Після встановити колонку на місце, підключивши тільки труби для подачі води. Внизу поставити велику ємність і включити воду, щоб вимилась вся грязь і накип. Потім підключити інші труби.
3
Іноді засмічується газовий пальник, визначити це можна по надлишкової кіптяви. Якщо її не почистити, радіатор заб'ється сажею і колонка перестане працювати. Перед чищенням газ потрібно перекрити, зняти з газової колонки кожух і пилососом зібрати всю сажу і сміття в доступних місцях і з самою пальника. Після перевірити, як загоряється пальник.
4
Перегрівання також може відбуватися через слабке витрати води, на що може вплинути засмічення труб. Для цього необхідно перевірити витрату води до входу труб і після. Якщо витрата слабкий до входу, то слід усунути засмічення в трубах і почистити фільтри, якщо вони встановлені. Якщо ж витрата води менше при виході, то доведеться міняти все прокладки і чистити колонку .
5
Якщо є сумніви в своїх силах, краще зателефонувати в службу газу або ЖЕК і викликати фахівця, під час чистки поспостерігайте за ним і розпитайте, як це правильно робити. Наступного разу можна спробувати очистити газову колонку самостійно.
Зверніть увагу
При хорошому натиску води через швидкість потоку накип не встигає осідати на стінках труб і теплообміннику.
Корисна порада
Щоб не загрязнялась газова колонка, і вода була придатною для вживання, фахівці рекомендують встановлювати фільтри для очистки води до входу труб в колонку.
Газова колонка є в багатьох будинках. Періодично необхідно проводити профілактику цього побутового приладу. Наприклад, очищати від накипу - залежно від жорсткості води цю процедуру потрібно проробляти не рідше разу на квартал.
Вам знадобиться
  • - садовий обприскувач «Жук»;
  • - шланг;
  • - хомут;
  • - ортофосфорна кислота;
  • - « Сіліт ».
Інструкція
1
Якщо колонка періодично «кипить» і постійно гасне, вода нагрівається довго і недостатньо добре, відзначається слабкий напір води - швидше за все, це ознаки того, що пора її очистити від накипу. Для цього спорудіть найпростіший нагнітач рідини. Придбайте в господарському магазині найменший за розміром садовий обприскувач, наприклад «Жук», шланг і хомут. Відкрутіть ковпачок на обприскувачі, відріжте кінчик з бічними отворами і залиште одне торцеве.
2
Відріжте шланг, натягніть на кінчик і затисніть хомутом. Прикрутите шланг до труби колонки, змішайте в нагнітачі «Сіліт» або будь-яке інше засіб для боротьби з накипом з водою (флакон засобу на полфлакона води) і накачайте в декілька прийомів. Спочатку - близько третини получившегося обсягу рідини, потім приблизно через п'ять хвилин повторіть ще кілька разів, поки не припиниться шипіння всередині колонки. Зверніть увагу, що кран гарячої води потрібно тримати закритим, але перед закачуванням чергової порції кошти спустіть трохи тиск.
3
Є ще один спосіб очистити газову колонку від накипу. Вийміть калорифер з колонки, покладіть його на дно ванни і залийте в трубку ортофосфорну кислоту (якщо вона концентрована, розбавте водою). Залиште на ніч, вранці промийте водою. Для зручності можна відвернути душ змішувача від шланга і з його допомогою промити обидві трубки калорифера. Потім зберіть колонку. Є думка, що такого очищення вистачає надовго, завдяки тому що кислота прекрасно розчиняє накип.
4
Може трапитися так, що частинки вже відкололася накипу або іржі заб'ють колонку. Щоб вирішити цю проблему, перекрийте кран з гарячою водою, зніміть шланг і направте його через трубку в відро або навпростець в зливну трубу. Потім відкрийте обидва вентилі - гарячої і холодної води і заткніть носик змішувача пальцем. В результаті вода піде в зворотному напрямі через колонку і видалить вапняний наліт і іржу, які забили трубу. Цей спосіб не зніме накип, але прибере зайвий сміття з системи.
Корисна порада
Уперше процедуру очищення колонки від накипу довірте професіоналам. Уважно спостерігайте за тим, що і як робить майстер - можливо, наступного разу ви впораєтеся із завданням без його участі.