Як зберігати колеса.

Зміна пір року для автомобілістів означає зміну покришок на актуальне комплект. Зимова, літня, "шиповка" або "всесезонка" - яка б гума не була в експлуатації, а ту, яка "відпочиває" необхідно якось зберігати. Багато водіїв вважають, що це процес досить непростий і регламентується системою досить заплутаних правил, але насправді це зовсім не так.
Інструкція
1
Найголовніше, що необхідно для правильного зберігання автомобільної гуми в домашніх умовах - це приміщення. Не важливо, буде це коридор, гараж, підвал або балкон, головне - дотримати нескладні, але обов'язкові вимоги. Шини повинні зберігатися в темному, сухому приміщенні, при температурі від 10 до 25 градусів вище нуля. Бажано, щоб поблизу не було ніяких горючих, мастильних, хімічних речовин і нафтопродуктів, оскільки їх випаровування можуть пошкодити гуму. Перед закладанням на зберігання покришки треба добре вимити і висушити, видалити з протектора дрібні камені. Місце, де зберігатимуться колеса , теж необхідно підтримувати в чистоті і провітрювати раз в два-три тижні.
2
Колеса бажано зберігати в зборі, тобто разом з дисками. Не обов'язково їх спеціально підкачувати або, навпаки, стравлювати повітря. Нормальний робочий тиск ідеально підійде для міжсезонного зберігання. Шини на дисках рекомендується або підвішувати за центральний отвір в дисках, або складати "колодязем". При другому способі рекомендується прибрати кожне колесо в спеціальний чохол або пакет, в крайньому випадку між кожним рівнем прокласти газети або тканину, щоб виключити можливий прилипання покришок один до одного. Один-два рази на місяць буде незайвим перевертати і змінювати колеса місцями.
3
На жаль, не у всіх є можливість мати декілька комплектів автомобільних дисків. У разі, якщо покришки зберігаються окремо, їх вкрай не рекомендується підвішувати або складати горизонтально один на одного. Оптимальним буде зберігати їх у вертикальному положенні на спеціальному стенді або просто притуливши до стіни. У такому разі їх також бажано пару раз на місяць провертати, тим самим змінюючи точку опори.
Корисна порада
При будь-якому способі зберігання не зайвим буде скористатися одним зі спеціальних засобів для зберігання покришок. Вони зазвичай називаються кондиціонерами-очисниками або протекторантамі для шин і продаються в асортименті у всіх автомобільних магазинах.