Як в'язати рукавички.

Підняти настрій в похмуру погоду допоможе яскравий аксесуар. Наприклад, в'язані рукавички. Їх можна зв'язати гачком з яскравих ниток, а пальці зробити різнокольоровими.
Вам знадобиться
  • Гачок №3
  • Вага вовни 90гр (60г основної та 30гр оздоблювальної)
Інструкція
1
Малюнок в'язки: стовпчики без накиду.
2
Розрахунок петель: 26 петель = 10см, 30 рядів = 10см.
3
Зв'яжіть ланцюжок з 30 повітряних петель. Починаючи від кінця великого пальця, пров'яжіть 5 рядів стовпчиками без накиду.
4
6 ряд: в'яжіть на 13 петлях, які соответсвуют довжині великого пальця.
5
Роботу поверніть і зв'яжіть ланцюжок з 23 повітряних петель. Пров'яжіть 4 ряди стовпчиками без накиду на 40-ка петлях.
6
5 ряд: в'яжіть на 17 петлях (довжина вказівного пальця від основи середнього пальця). Для середнього пальця зв'яжіть ланцюжок з 19 повітряних петель і зв'яжіть 4 ряди на 42-ух і 1 ряд на 19-й петлях.
7
Для безіменного пальця в'яжіть на 17 петлях 4 ряди по 40 петель, 1ряд по 19 петель.
8
Для мізинця в'яжіть на 15-й петлях 8 рядів по 38 петель, 1 ряд по 15 петель.
9
Другу половину рукавички в'яжіть в дзеркальному відображенні. Готову деталь обв'яжіть поруч стовпчиків без накиду оздоблювальної ниткою. Основну нитку не обривати. Складіть рукавичку навпіл. Оздоблювальної ниткою стовпчиками без накиду з'єднайте її по лицьовій стороні.
10
Основний ниткою зв'яжіть 4 ряди в прямому і зворотному напрямку вздовж зап'ястя, пропускаючи в центрі тильного боку крайові петлі.
11
У 5-му ряду манжети обв'яжіть утворену квадратну виїмку, округливши її кути. З боків виїмки додайте по 10-12 повітряних петель і зв'яжіть на них планку з 3-4 рядів стовпчиками без накиду. До виїмці можна пришити ґудзик.
12
За аналогією зв'яжіть другу рукавичку.
Зверніть увагу
Все в'язання виконано простим стовпчиком без накиду. Якщо хочете щільні рукавички, то нитка повинна бути товстіший, а гачок номером поменше. Якщо гачок буде на номер більше, то готовий виріб буде більш пухким. Якщо в'язати стовпчиками з накидом, то рукавички будуть на вигляд сітчастої структури.
Корисна порада
Рукавички можна в'язати двома способами - по колу або по вертикалі. На малюнку представлені світлі рукавички з дрібним фоновим візерунком. Для них потрібно 70 г напіввовни в три складання, їх в'яжуть по колу. З повітряних петель в'яжуть ланцюжок необхідної довжини, з'єднують в кільце і в'яжуть по колу візерунок.
Звичайно, простіше купити рукавички в магазині. Однак погодьтеся, куди приємніше носити рукавички, пов'язані своїми руками! А уявіть, як будуть раді такому подарунку ваші рідні та близькі. Якщо ви вирішили пов'язати рукавички, то для цього вам знадобиться п'ять спиць і нитки, від 40 до 130 гр.
Інструкція
1
Для початку зніміть всі необхідні мірки, а саме: окружність кисті, її довжина від зап'ястя до основи великого пальця, її довжина від зап'ястя і до мізинця, її довжина від зап'ястя до вказівного пальця.
2
Щоб провести розрахунок необхідної кількості петель, зв'яжіть зразок панчішної в'язкою, а по ньому визначте щільність получающегося в'язання. Наприклад, на один сантиметр припадає чотири петлі. Підрахуйте кількість петель, необхідне для початку роботи, тобто окружність кисті помножте на кількість петель (якщо окружність, припустимо, 20 см., То 20х4 = 80).
3
Якщо вийшло некруглими число, то округлятимете його в меншу сторону. Число повинно бути кратно чотирьом, так як кількість петель на чотирьох спицях повинно бути однаковим.
4
Тепер приступайте до в'язання самої рукавички. Складіть дві спиці разом і наберіть на них стільки петель, скільки ви нарахували (щоб було зручніше орієнтуватися, приймемо для прикладу число 60). Одну петлю звільніть.
5
Перший ряд туго пров'яжіть гумкою 1х1, петлі рівномірно розподіляйте на чотири спиці. Перші 15 петель пров'язуйте першої спицею, наступні 15 петель - другий, наступні 15 - третьої і останні 15, відповідно, четвертою. Приколіть до петель першої спиці шпильку.
6
На першій і другій спицях у вас повинні знаходитися петлі верхньої частини рукавички, а на третій і четвертій - петлі нижній частині. В'язання замкніть в ланцюжок, для цього з'єднайте нитку від клубка з кінцем, який залишився від набору петель. В'яжіть по зовнішній стороні кільця гумку 1х1 (2-9 см).
7
Тепер вивяжіте клин для великого пальця. Для лівої рукавички клин буде розташовуватися на четвертій спиці, а для правої - на третій. Почніть в'язати його відразу ж після гумки. Щоб зробити клин, почніть додавати петлі. Зробіть перший додаток у кінці четвертої спиці.
8
Пров'яжіть всі петлі, крім останньої, зробіть накид, пров'яжіть її лицьовій, знову зробіть накид. На цій спиці у вас вийде на 2 петлі більше.
9
Після того, як ви зробите клин для великого пальця, в'яжіть рукавичку до мізинця.
10
Тепер необхідно розподілити петлі для всіх пальців. Розділіть петлі на 8 частин, у кожного пальця повинно бути по 2 частини - для верхньої половини і для нижньої. Залишок розподіліть порівну.
11
Тепер потрібно зробити отвір для мізинця. Для цього зв'яжіть петлі другої спиці до петель мізинця, зніміть 9 петель, що не пров'язуючи, на шпильку.
12
Візьміть іншу шпильку і зніміть на неї 7 петель з третьої спиці. На другу спицю накиньте 4 петлі, їй в'яжіть інші петлі на третій спиці. Потім зв'яжіть 3-4 кола для вказівного пальця.
13
Тепер зв'яжіть пальці. Алгоритм їх в'язання приблизно однаковий, різні тільки розміри кожного пальця. Простежте його на прикладі в'язання великого пальця: Петлі великого пальця розташовані на першій і четвертій спицях. Виконуйте великий палець на трьох спицях, розділивши їх порівну, в нашому випадку, по 7 на кожній. Спочатку 9 петель пров'яжіть на першій спиці, а інші петлі переведіть на булавки, крім останніх 8 петель. Їх розділіть порівну на дві спиці. Петлі першої спиці поділіть на дві частини, перші петлі переведіть на іншу спицю, а другу частину залиште на цій.
14
На неї наберіть ще 4 повітряних петлі, пров'яжіть першу петлю з іншого спиці, щоб на кожній спиці виявилося по 7 петель. Тепер обірвемо нитка, за допомогою голки пришийте петлі і туго затягніть. Таким же чином в'яжіть і інші пальці.
15
В кінці в'язання сховайте все нитки на виворітну сторону. Вдалого використання готових рукавичок!