Як зробити дерев'яні шкатулки. зробити дерев'яну шкатулку своїми руками.

Дерево дуже благородний матеріал, який використовується повсюдно, як у будівництві, так і для виготовлення різноманітних сувенірів. Особливою популярністю сьогодні користуються дерев'яні шкатулки . Зроблені вручну вони набувають особливу цінність. Крім того, що вони виглядають дуже ефектно, вони дуже міцні і функціональні, що дозволяє зберігати в них цінності.
Вам знадобиться
  • Дерев'яні дошки, клей ПВА, пила.
Інструкція
1
Для виготовлення дерев'яних шкатулок підійдуть в якості матеріалу дощечки з липи, вільхи і сосни. Вони легко піддаються відпрацюванні і для прорізування.
2
Визначтеся з розмірами і товщиною стінок дерев'яної шкатулки . Для прикладу виготовте шкатулку з наступними розмірами: 10х10, висота 8 см, товщина стінок 1 см. Для такого розміру шкатулки візьміть 2 дошки товщиною 1 см. Одну дошку довжиною 40 см і шириною 8 см, другу дошку шириною 10 см, а завдовжки 20 см.
3
З довгої дошки виріжте 4 бічні частини шкатулки розміром 8х10 см. З дошки, яка коротше виріжте дно і верх розміром 10х10 см.
4
Для складання бічних частин приготуйте пристосування - рівну поверхню, яка за розмірами буде більше розміру шкатулки . На це пристосування виставте спочатку дві бічні частини і зістикуйте їх. Ви побачите, що вам необхідно буде зробити скіс по довжині ребра двох боковин зсередини, щоб вони ідеально і красиво зістикувалися.
5
Для цього розмітьте з внутрішньої сторони товщину, яка піде під обрізку. Покладіть одну боковину на рівну поверхню і на ребрі зробіть скіс ножем-косяком під кутом 45 градусів. З другої боковиной виконайте таку ж операцію, попередньо намітивши товщину скоса.
6
Дві боковини з'єднайте разом скосами один до одного. Переконайтеся, що вони ідеально і щільно співпали. У разі поганого з'єднання необхідно провести підгонку боковин за допомогою наждачного паперу або бруска.
7
Після підгонки, 2 боковини склейте клеєм ПВА. Внутрішній кут боковин повинен бути 90 градусів, тобто прямим. Зробіть залишилися дві боковини і після підгонки склейте їх всі між собою. У вас вийде короб без дна і верху.
8
На отриманий короб приклейте клеєм дно і верх майбутньої шкатулки . Залиште на добу для того, щоб добре все приклеїлося.
9
Через добу доведіть отриману заготовку наждачним папером до рівного куба. Відступивши від верху на 2 см вниз, проведіть лінію по боковин куба. Візьміть ножівку і акуратно пропиляєте кожну сторону боковин.
10
Відшліфуйте отримані деталі, а з заднього боку шкатулки зніміть фаску під петлі, для того щоб вони трохи потопали. Петлі можете купити готові.
11
Щоб кришка готової шкатулки не зрушується, в передній стінці і кришці просвердлите маленькі отвори. У нижній отвір вставте нагель. Готову шкатулку можна розписати, зробити різьбу, або декупаж.