Як підстригти кігті морській свинці. Як підстригти морській свинці довгі кігті.

Морська свинка - добродушний і спокійний домашній вихованець. Вважається, що свинки більш невибагливі, ніж собаки чи кішки. Але деякі процедури догляду за ними потрібно дотримуватися обов'язково, щоб звірок був здоровий і бадьорий. Наприклад, уваги вимагають кігтики свинки: один-два рази на рік їх необхідно підрізати, оскільки у домашніх гризунів кігті НЕ сточуються природним чином. Занадто довгі кігтики можуть заподіяти свинці незручності, біль і навіть ускладнять її пересування.
Вам знадобиться
  • - спеціальні щипчики або ножиці для підрізання кігтів (їх можна придбати у ветеринарній аптеці);
  • - яскрава лампа або ліхтарик;
  • - помічник, який міг би потримати свинку;
  • - дезінфікуючий і кровоспинний засіб на випадок пошкодження кровоносних судин.
Інструкція
1
Попросіть помічника тримати свинку перед джерелом світла так, щоб ви могли взявши її за лапку, побачити коготок на просвіт. Це необхідно для того, щоб при обрізанні кігтиків не зачепити кровоносні судини. Визначте місце, до якого можна підрізати коготок: це має бути його прозора частина, повністю видима на просвіт. Якщо кігті у звірка темні, підсвічується їх знизу точковим фонаріком.Подстрігать кігтики поодинці варто тільки в тому випадку, якщо ви вже досить добре це вмієте, а свинка дуже спокійна.
2
Подрежьте коготок в межах однієї третини його довжини. Намагайтеся розташувати інструмент так, щоб ріжуча кромка була поперек кігтя, інакше кіготь може треснуть.Свінку необхідно тримати дбайливо, але міцно. Яким би миролюбним звіром вона не була, але процедура їй неприємна, і свинка, швидше за все, буде намагатися вирватися, або вивільнити лапку. Таким же чином подрежьте решта кігтики.
Зверніть увагу
Чи не подрезайте кігтики занадто коротко: ви ризикуєте зачепити нерви і кровоносні сосуди.Морскім свинкам, які не досягли року, кігтики підрізати НЕ нужно.Необходімо також стежити за довгою зубів свинки. Вони, як і кігті, можуть вирости занадто довгими: в цьому випадку потрібно звернеться за допомогою до ветеринара.
Корисна порада
На випадок, якщо кровоносні судини будуть зачеплені, тримайте поблизу кровоспинний і дезінфікуючий засіб, наприклад, ляпісний карандаш.Постарайтесь у разі пошкодження живої тканини кігтя забезпечити гігієну клітини настільки, наскільки це можливо, щоб у свинки не відбулося зараження.