Як намалювати міські пейзажі.

Міський пейзаж - цікава модель і для початківця, і для вже досвідченого художника. Виразним і вражаючим може стати як пейзаж старовинного європейського міста, так і урбаністичні види величезних мегаполісів. Одну і ту ж міську місцевість можна зобразити по-різному: залежно від часу доби, погоди і просто відносини художника до міста і певного місця в ньому. Що потрібно для того, щоб намалювати міський пейзаж?
Вам знадобиться
  • Вам знадобиться:
  • - олівці різного ступеня твердості;
  • - ластик;
  • - рамка-видошукач;
  • - папір для малюнка.
Інструкція
1
По-перше, необхідно знати закони лінійної перспективи. Наприклад, стоячи на вулиці, вздовж якої розташовані будівлі, ви бачите, як у міру видалення будівлі стають все менше. Те ж саме відбувається з автомобілями, людьми: в кінці довгої вулиці вони здаються і зовсім іграшковими. Це відбувається з вертикальними лініями. З горизонтальними ситуація буде наступною: розмітка на проїжджій частині, горизонтально розташовані лінії елементів будівель при видаленні починають зближуватися між собою, сходячись в точці.
2
Велике значення при малюванні міського пейзажу має правильний вибір лінії горизонту. Не варто робити її посередині малюнка, так як такий пейзаж буде виглядати неприродно. Краще, якщо лінія пройде або вище або нижче середини. Наприклад, якщо ви малюєте, стоячи на землі, лінія горизонту буде знаходитися приблизно на відстані 1/3 частині розміру аркуша від нижнього краю. Якщо ж ви малюєте з балкона 4-5-го поверху, то лінія буде розташована високо - на 1/3 від верхнього краю аркуша. Не слід прокреслюють лінію горизонту по лінійці, щоб ваш пейзаж не став більш схожим на креслення, це ж стосується і інших ліній.
3
Оптимально скомпонувати зображення на аркуші: вертикально, горизонтально або у квадраті, вам допоможе рамка-видошукач. Змінюючи розташування точки спостереження, знайдіть варіант, при якому центр композиції розміститься в межах видошукача, а інші деталі пейзажу красиво заповнять простір, що залишився.
4
Починати малювання краще з основних елементів композиції на передньому плані, потім - на середньому і дальньому. Таким чином, визначиться і лінія горизонту. Виділіть розміри найбільш великих об'єктів в центрі вашої композиції і намітьте їх на малюнку схематично, без промальовування деталей. Всі об'єкти для початку слід подумки спростити до геометричних тіл: циліндра, куба, конуса, кулі і як би розставити їх на аркуші, дотримуючись розміри тіл відносно один одного.
5
Тільки після того, як вам вдасться шляхом правильної розстановки елементів малюнка, передати простір в глибину, ви можете приступити до деталізації малюнка - промальовуванню дрібних ліній, елементів, декору, нанесенню тіней. Використовуючи олівці різної твердості, ви зможете домогтися найбільшої натуралістичності вашого пейзажу.
Корисна порада
Не старайтесь зробити лінії ідеально прямими і рівними, малюйте їх тільки від руки - так пейзаж буде виглядати більш природно.
Малювати мешканців навколишніх полів, лісів і боліт - захоплююче заняття. Крім того, всілякі мишки, жаби, кроти, кролики та інші нерідко є героями казок. Правда намальовані з натури тварини і казкові персонажі можуть дуже сильно відрізнятися один від одного. Жаба з городу і жаба з «Дюймовочки» - це різні жаби, хоча і мають деякі спільні риси. Спробуйте намалювати казкову жабу . Вона вийде більш стилізованої, але в цілому пропорції її тіла точно такі ж, як і у жаби реальною.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - простий олівець;
  • - кольорові олівці;
  • - картинки з жабами або іграшка.
Інструкція
1
Визначте на аркуші місце, де буде фігурка жаби. Місце годі й розмічати, просто уявіть, де будете малювати. Найкраще це зробити посередині аркуша. Положення паперу може бути будь-яким.
2
Почніть малювати жабу з очей. Це чи не найхарактерніша її деталь. Намалюйте 2 досить великих кружечка на деякій відстані один від одного. Знайдіть приблизно середину верхньої лінії очі і з'єднайте її іншою з серединою нижньої лінії. У вас вийшло повіку. Намалюйте точно таку ж дугу і на другому оці. Дуги повинні «дивитися» в одну і ту ж сторону, інакше у жаби буде косоокість. Знайдіть центр райдужної оболонки ока і проведіть через нього коротку вертикальну лінію. Точно такий же зіницю намалюйте на другому оці.
3
З'єднайте очі злегка зігнутою лінією. Опукла частина спрямована в бік верхнього краю аркуша. Продовжіть цю дугу за зовнішні сторони очей на відрізки, приблизно рівні половині відстані між очима.
4
Знайдіть середину проміжку між очима і подумки опустіть з цієї точки перпендикуляр на відстань, приблизно рівне висоті голови. З'єднайте цю точку з кінцями дуги, на якій розташовані очі.
5
Намітьте горизонтальну лінію приблизно посередині голови, по найбільшої її ширині. Відступите трохи від краю і обведіть лінію пожирнее, трохи не до ходячи до іншого її краю. Від кінцевих точок проведіть вниз сходящиеся лінії. У вас вийшов трикутний рот.
6
Овал тулуба почніть малювати трохи вище краю підборіддя. Ведіть лінію вниз. Намалюйте широкий овал, майже коло. Жаба вийде товста. Закінчите лінію тулуба з іншого боку на рівні її початку. Усередині тулуба, відступивши трохи від краю, можна намалювати ще один овал - черевце.
7
Намалюйте передні лапки жаби. У верхній частині тулуба трохи відступите від лінії овалу і проведіть вниз 2 короткі паралельні лінії на невеликій відстані один від одного. Під довільним кутом проведіть ще 2 лінії. Закінчите лапу пензлем з 5 пяльцами. Точно так же намалюйте іншу лапку.
8
Наріісуйте задні лапки. З лівого боку тулуба, приблизно на відстані 1/3 висоти овалу, проведіть коротку пряму лінію вліво і вгору. Від кінцевої точки цієї лінії проведіть відрізок, паралельний боковому краю листа. Він повинен закінчуватися трохи нижче овалу. Знизу до цих ліній проведіть паралельні. Закінчите лапку пензлем. Намалюйте другу жаб'ячу ногу симетрично першою.
9
Намалюйте що-небудь корисне для жаби. Це може бути лист, на якому вона сидить. Він являє собою великий горизонтальний овал, далека частину якого не видна через тулуба жаби. Можна намалювати горіхову шкаралупу для Дюймовочки. Вона являє собою полуовал, що стоїть на опуклою частини.
Корисна порада
Казкова або іграшкова жаба може бути будь-якого кольору. Для справжньої виберіть природні кольори.