Як утеплити мансардний поверх.

Мансардний поверх асоціюється з одухотвореністю і романтикою. Це найвища точка будови, поверх може займати всю площу будівлі або тільки якусь частину. Планування поверх а має великий діапазон архітектурних рішень, його можна вибудувати двома рівнями. Найбільша проблема верхнього поверх а - утеплення, особливо, якщо він призначений для проживання.
Вам знадобиться
  • теплоізоляційні, пароізоляційні і вітрозахисні матеріали.
Інструкція
1
Мансардний поверх має велику поверхню контакту з повітрям і більш схильний втраті тепла на відміну від решти поверх їй. Щоб відчувати себе комфортно, мансардний поверх необхідно утеплювати.
2
Зовнішнє покриття мансарди має захищати житло від атмосферних опадів. Тепле повітря в приміщенні завжди знаходиться зверху, тому температура під дахом вище, ніж внизу.
3
Теплоізоляційні матеріали потрібно вибирати з урахуванням від'ємного впливу вологи, з нижньої сторони утеплювача необхідно розташувати пароізоляційний шар. Волога часто потрапляє в теплоізоляційний матеріал, тому між шарами слід зробити повітряний прошарок.
4
Для теплоізоляції застосовуються пінополістирольні плити, проте цей матеріал має низьку влагопроницаемость і є пожежонебезпечним. Скловата має велике вологопоглинання і з часом втрачає міцність через усадки. Мінеральна вата володіє хорошою влагопроницаемостью, теплопровідністю і довговічніша, ніж інші матеріали. Вона також не схильна механічних впливів і відноситься до негорючих матеріалів.
5
Щоб не зменшувати висоту стелі і площу приміщення, утеплюючий шар можна розташувати зверху наявної ізоляції.
6
Додатковий шар утеплювача також можна розташувати під ізоляцією, встановивши каркас із брусів на внутрішній обшивці, між ними помітити теплоізоляційний матеріал. Всередині приміщення утеплювач потрібно покрити пароізоляційним матеріалом, прикріпивши його до каркаса будівлі. І тільки після цього можна зайнятися обробкою стін. Таким способом утеплювати приміщення можна в будь-який час року.
7
Утеплювачі низької щільності продуваються вод дією повітряних потоків, відбувається винос тепла і механічне пошкодження матеріалів. Тому на поверхню теплоізоляційного шару укладається вітрозахисний матеріал. Це може бути звичайна плівка, що кріпиться за допомогою дерев'яних рейок або руберойд. Таким чином, шар утеплювача буде захищений від атмосферних опадів.
Зверніть увагу
Якщо дах і стіни утеплити однаково, то втрата тепла через дах буде більше, ніж через стіни, так як перепад температури між внутрішньою і зовнішньою стороною даху сильніше.
Корисна порада
Не варто забувати про вертикальних стінках мансарди і перекритті, розташованому біля зовнішньої стіни. Ці частини краще утеплити додатково, так як вони не опалюються.