Як розігнати інтегровану відеокарту. Інтегрована відеокарта розгін.

Домагаючись зменшення собівартості, виробники позбавили відеокарту власної друкованої плати та інтегрували її в материнську плату. Це дозволило прибрати окрему відеопам'ять і власний чіп. Замість цього перерозподіляються ресурси оперативної пам'яті і використовується північний міст материнської плати. Але все це зробило можливість розгону таких карт непростим заняттям. Пов'язано це з труднощами забезпечення охолодження північного мосту, необхідністю розганяти оперативну пам'ять. Таким чином, розгін інтегрованої відеокарти зводиться до оптимізації її роботи.
Вам знадобиться
  • комп'ютер, материнська плата з інтегрованою відеокартою.
Інструкція
1
Збільште об'єм оперативної пам'яті. Заміна модуля пам'яті великим за обсягом або установка додаткової планки дозволить уникнути перерозподілу пам'яті між комп'ютером і відеокартою на шкоду останньої.
2
Щоб збільшити швидкість обробки відео в іграх, доведеться поступитися якістю. Регулюйте налаштування: понизьте якість текстур і дозвіл екрана, вимкніть функцію згладжування та інші ресурсозалежний функції.
3
Слідкуйте за появою нових драйверів і прошивок на сайті виробника материнської плати. Скачування і установка оновлених драйверів нерідко дає приріст продуктивності за рахунок оптимізації взаємодії операційної системи і драйверів пристрою.
4
Розгін процесора і оперативної пам'яті вашого комп'ютера дозволить збільшити графічну продуктивність. Збільшена в результаті розгону процесора частота ядра і системної шини веде до зниження таймінгу пам'яті. Чи не випускайте з уваги при проведенні розгону стан системи і необхідність додаткового охолодження. Північний міст при розгоні інтегрованої відеокарти починає дуже сильно грітися, і вам належить витратитися на додаткову гарну систему охолодження, щоб уникнути виходу материнської плати з ладу.
5
Збільшення значень напруги також веде до серйозних пошкоджень. Тому в процесі розгону уважно стежте за станом системи. Всі зміни слід робити поступово, проводячи тестування стану системи на кожному етапі.
6
Деякі виробники залишають можливість розгону вбудованих відеокарт через настройки BIOS материнської плати. Налаштування ці сильно відрізняються і залежать від моделі. У специфікації на вашу материнську плату можна знайти їх докладний опис або пошукати мануал на сайті виробника.
Ваша відеокарта перестає вас влаштовувати? Вона вже насилу «тягне» нові іграшки? Це означає, що вона починає застарівати. Ще б пак, комп'ютерна індустрія розвивається стрімко: з'являється нове обладнання, а через півроку або рік вже застаріває. Навіщо купувати нову, почекайте. А поки спробуйте розігнати наявну.
Інструкція
1
Нам потрібно підвищувати частоту пам'яті відеокарти і її чіпсета. А для цього на чіпі карти повинно стояти пристойне охолодження. Так як на багатьох відкритих охолодженням забезпечується лише відеочіп, то саме його частоту ми і будемо збільшувати.
2
Завантажуємо програму, яка допоможе нам розігнати відеокарту. Нехай це буде RivaTuner. Дуже проста і зрозуміла програма. Вибираємо модель своєї відеокарти, в трикутнику нижче ми бачимо текст «Customize». Розганяємо карту за допомогою драйвера, вибираємо нижній трикутник.
3
У нас з'явиться друге вікно. Зображені в ньому повзунки спочатку нам не доступні. Щоб відкрити доступ до їх зміни, ставимо галочку на прапорці «Enable driver-level hardware overclocking». Тепер можна рухати повзунки, що ми і робимо. Тільки не слід занадто підвищувати і швидко частоту. Виставили повзунки як вам зручно? Тепер тиснемо на «Test» і перевіряємо, чи не гальмують Чи улюблені ігри. Якщо гальмують - поверніть краще старі значення. Можете проробляти ці операції скільки вам завгодно, тільки не забувайте стежити за тим, щоб температура ПК сильно не скакала.
4
Залишається протестувати відеокарту за допомогою програми, призначеної спеціально для цього. Програма називається 3DMark і вона теж досить проста в обігу. Вибираємо по черзі тести і дивимося за тим, як їх програма проводить. Спочатку черговий тест проводиться з мінімальними настройками, а потім - з максимальними. Після проходження тестів ви побачите «вердикт». Тільки прослідкуйте, щоб програма підходила до самої відеокарти. А то якщо ви виберете програму зі старими тестами, то результат не буде об'єктивним і відображає реальний стан справ.