Як вітати в гостях.

Звані обіди, навіть не надто офіційні, вимагають дотримання загальноприйнятого етикету. Як повинні поводитися господарі приблизно ясно. А як самі гості повинні вітати один одного? Особливо, якщо суспільство неоднорідне, а що прийшли мало знайомі між собою або ж зовсім не знають один одного.
Інструкція
1
Прийшовши в гості, привітайте спочатку господиню і господаря, потім інших жінок (починаючи з самих літніх), потім чоловіків. З дітьми трохи поговоріть і простягніть їм руку.
2
Традиційне вітання - обмін рукостисканнями - прийнято при зустрічі добре знають одне одного. Незнайомих же спочатку потрібно представити суспільству. При цьому чоловіки обмінюються легким поклоном.
3
Рукостискання має бути енергійним, але досить коротким. Затягувати його не слід. І вже тим більше не допускається трясти руку партнера, та ще й розмовляти при цьому. Неетичним визнається також мляве потиск, і навпаки - не можна надто міцно стискати руку партнера. Найтеплішим вважається вітання обома руками. Під час рукостискання не допускається тримати другу руку в кишені. Це, в якійсь мірі, можливо в колі дуже близько знайомих людей, але й тільки.
4
Якщо ви чоловік, то, вітаючи жінку, можете поцілувати їй руку. Але не піднімайте її до себе, а нахиліться до руки самі. Чи не цілуйте внутрішню сторону жіночої долоні і не забувайте, що поцілунок повинен бути лише легким дотиком губ.
5
Вітаючи дуже близьких друзів або хороших знайомих у віці до 30 років, можете триразово розцілувати їх в щоки.
6
Коли ви запізнилися, а суспільство вже зібралося, то обов'язково привітайтеся з присутніми першим. Якщо гості сидять за столом, голосно і чітко привітайте всіх разом. З хорошими знайомими та сусідами по столу привітайтеся окремо
7
Жінка спочатку вітає жінок, потім чоловіків. Якщо серед гостей знаходиться ваш муж, надайте йому увагу в останню чергу.
8
Будучи чоловіком, спочатку привітайтеся з жінками, потім, якщо за столом бачите свою дружину, з нею. І тільки після цього привітайте інших чоловіків.
9
Якщо серед присутніх знаходиться хто-небудь видатний, з ним привітайтеся з першим.