Як закріпити фарбу на тканини. Засіб для закріплення фарби на тканині.

Завжди дуже шкода, коли з яскравого одягу швидко вимивається фарба. Делікатні режими прання у холодній воді продовжують термін служби виробів, але краще додатково закріпити фарбу на тканини. Особливо, якщо ви самі її фарбували.
Вам знадобиться
  • - сіль;
  • - вода;
  • - сода;
  • - таз;
  • - пральна машина;
  • - оцет;
  • - пральний порошок;
  • - нашатирний спирт;
  • - праска.
Інструкція
1
Полотно, забарвлене в домашніх умовах, не буде линяти і довго залишатиметься яскравими, якщо ви прополоще тканину в спеціальних розчинах. Це може бути суміш солі та соди. На обсяг води в 10 л візьміть по півсклянки звичайної харчової солі та соди. Ці пропорції розраховані для відрізу тканини розміром 2 м на 1,5 м. Час замочування залежить від самої тканини і того типу барвника, який ви використовували. Замочуйте і вистіривается речі після содово-сольового розчину в тазу, щоб не псувати пральну машину. Полощіть тканину дуже ретельно, інакше на ній можуть залишитися розводи від солі. Інший варіант - це розчинити в такому ж обсязі води стакан оцту. Повинен бути саме оцет, а не оцтова есенція.
2
Якщо вам необхідно закріпити фарбу на вовняної речі, то замочіть її в пральному порошку або рідкому миючому засобі, додайте нашатирного спирту з розрахунку 1 ч.л. на 10 л води. Ненадовго залиште речі в воді, а потім швидко виперіть. Вода повинна бути холодною, близько 35оС. Кілька разів прополощіть одяг. При останньому полосканні додайте у воду столовий оцет. Його потрібно взяти 5 чайних ложок на 10 л води.
3
Якщо ж вам необхідно закріплювати фарби, якими ви наносите малюнок або візерунок на тканину, то уважно ознайомтеся з інструкцією. Деякі фарбувальні речовини можуть мати свої особливості, які потрібно буде дотримати. Якщо ніяких особливих приміток немає, то після того, як ви нанесли фарби на тканину, дайте їм повністю висохнути. В середньому на цій іде до 6-8 годин. Потім близько трьох хвилин пропрасовуйте праскою малюнок. Виберіть температурний режим для бавовни. Не використовуйте режим пара. Пропрасовуйте виріб з вивороту або з особи, але тоді підкладайте тканину. Надалі, щоб фарба не вимивається з тканини, періть річ руками в холодній воді або в пральній машині в режимі делікатного прання при 40оС.