Як визначити холестерин. Як визначити підвищений холестерин.

Підвищений рівень холестерину загрожує небезпечними захворюваннями, інсультом, інфарктом, атеросклерозом, тромбозом. Щоб такого не сталося, потрібно кожні 5 років перевіряти свій рівень холестерину , а особам з особливою схильністю, страждаючих ожирінням, діабетом, які мають, спадкові чинники, здавати кров слід щорічно.
Вам знадобиться
  • - здати аналіз крові в поліклініці;
  • - купити портативний прилад для перевірки рівня холестерину в домашніх умовах;
  • - отримати рекомендації лікаря і лікування, якщо холестерин високий.
Інструкція
1
У здорових людей рівень холестерину складає 5 ммоль/л. При наявності хронічних захворюваннях, таких як діабет, серцево-судинні порушення, рівень холестерину може бути 4,5 ммоль/л.
2
Щоб отримати достовірний результат рівня холестерину , потрібно виконати ряд умов. Так як концентрація холестерину безпосередньо залежить від дієти та інших факторів, то ці несприятливі чинники краще звести до мінімуму або виключити зовсім.
3
Три тижні перед здачею аналізу слід дотримуватися дієти з низьким вмістом тваринних жирів, а ще краще - виключити їх з раціону і вживати рослинні жири. За 14 годин перед безпосередньою здачею аналізу, необхідно повністю утриматися від будь-якої їжі. Не палити, виключити алкоголь і солодкі продукти. Найбільш достовірний результат буде отриманий при дотриманні тритижневої овочевої та фруктової дієти.
4
Після перенесених інфаркту, інсульту, простудних, вірусних захворювань здачу аналізу краще відкласти на три місяці.
5
Кров беруть з вени, не менше 5 мл. Проводиться біохімічний аналіз, який дуже точно показує рівень холестерину в крові.
6
В аптечній мережі є спеціальні портативні прилади, які допомагають визначити рівень холестерину в домашніх умовах. Коштують вони недешево, але для людей, що знаходяться в зоні ризику, краще не ризикувати своїм життям і стежити за холестерином, тим більше що перевірити його за допомогою приладу дуже просто. Потрібно помістити спеціальну смужку з крапелькою крові в прилад і отримати практично миттєві результати.
7
Якщо виявлений підвищений рівень холестерину , призначається спеціальна терапія, яка допомагає привести холестерин в норму, але крім цього пацієнтові доведеться дотримуватися дієти з низьким вмістом тваринних жирів, помірно займатися спортом, більше рухатися. Тільки при здоровому способі життя можна домогтися стійких позитивних результатів.
Замислюватися про вимірювання рівня холестерину в крові повинна кожна людина. А люди з надмірною вагою, серцево - судинними захворюваннями і в літньому віці повинні взяти за правило робити вимірювання регулярно. Відповідальне ставлення до цього питання допоможе запобігти інфаркти та інсульти, викликані високим рівнем холестерину .
Інструкція
1
Якщо ви хочете дізнатися всі показники, що характеризують рівень холестерину в крові, зверніться в місцеву поліклініку або спеціалізовану лабораторію. Тут зможуть отримати значення ЛПВП- холестерину (ліпопротеїни високої щільності) і ЛПНП- холестерину (ліпопротеїни низької щільності), а потім на їх основі скласти загальну картину змісту холестерину в крові. Найголовнішим фактором тут є їх процентне співвідношення, тому що значне переважання як першого, так і другого виду холестерину може свідчити про різні захворювання. Так, підвищений рівень ЛПВП- холестерину може сигналізувати про рак кишечника або запальних процесах в організмі. Атеросклероз і стенокардія можуть бути наслідками надлишку ЛПНП- холестерину , який осідає на стінках судин і перешкоджає нормальному проходженню крові. В поліклініці вам зможуть дати кваліфіковану консультацію і на підставі отриманих результатів зробити висновки про стан здоров'я.
2
Для людей, яким необхідно робити вимірювання рівня холестерину дуже часто (іноді щодня), створені спеціальні компактні і зручні в застосуванні прилади. Користуватися ними дуже просто. Для цього потрібно вставити спеціальну смужку в прилад, потім помістити краплю крові з пальця на цю смужку. Результат буде отриманий протягом декількох хвилин. Проте варто відзначити, що такі прилади дають тільки загальний показник холестерину в крові і не можуть визначати співвідношення ЛПВП- і ЛПНП- холестерину . Значним їх перевагою є те, що деякі з приладів здатні виміряти не тільки холестерин, але і рівень гемоглобіну і глюкози в крові. Це особливо зручно для людей, хворих на цукровий діабет та анемією. Щоденне вимірювання рівня холестерину в крові дає можливість спостерігати за зміною показників і допоможе вчасно вжити необхідних заходів, щоб запобігти інфаркту.