Як обчислити перетин дроту. розрахунок перетину багатожильного кабелю.

Для визначення перетину електричного дроти , використовують звичайні геометричні формули. Найбільш часто розрахунок проводиться за допомогою формули площі круга. Її застосування вимагає знання такої характеристики дроти , як діаметр.
Вам знадобиться
  • мікрометр, штангенциркуль або лінійка, калькулятор.
Інструкція
1
Спосіб обчислення перетину електричного дроти залежить від конструкції цього дроти . Для обчислення перетину застосовуються формули площі кола або прямокутника. Розрахунок проводиться в такій послідовності. Очистіть дріт від ізоляції на довжину близько 10 мм.
2
Для визначення перетину круглого провідника виміряйте його діаметр, за допомогою мікрометра або штангенциркуля. Якщо мікрометра під рукою не виявилося, діаметр дроти можна приблизно визначити, використовуючи звичайну лінійку. Що б скористатися цим методом, очистіть дріт від ізоляції на довжину від півметра до одного метра. Намотайте 10 витків дроти на лінійку. Намотування повинна бути щільною, виток до витка. Визначте довжину намотування за шкалою лінійки і поділіть на десять. Отримане значення і є шуканий діаметр дроти . Для підвищення точності визначення діаметру, збільште кількість намотуваних витків.
3
Діаметр дроти , виражений в міліметрах, зведіть в квадрат. Отримане значення помножте на число ПІ, а потім поділіть на чотири. Результатом всіх дій стане перетин дроти , в квадратних міліметрах. Значення числа ПІ для отримання задовільної точності достатньо прийняти рівним 3,14. Кількість математичних дій можна зменшити, якщо заздалегідь зробити розподіл числа ПІ на чотири. У цьому випадку, діаметр, зведений у квадрат, множиться на 0,785.
4
Дещо складніше обчислюється перетин многожильного дроти . Щоб його знайти, порахуйте кількість окремих жил. Виберіть одну жилу і виміряйте її діаметр. Розрахуйте перетин цієї жили. Шукане перетин многожильного дроти знайдіть, перемноживши кількість жив на перетин однієї жили.
5
Якщо використовується провід прямокутного перерізу, визначте його ширину і висоту, використовуючи один з вищеназваних вимірювальних інструментів. Отримані значення повинні мати розмірність - міліметри. Помножте довжину на ширину. Результат перемноження є величина перетину прямокутного дроти .
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=2dVBVBMyKPU
Зверніть увагу
Увага: визначення геометричних характеристик проводу проводиться за відсутності на ньому ізоляції. Нехтування цим правилом може призвести до перевантаження електричного кола або неправильним параметрах її роботи.
Корисна порада
При покупці, перетин дроту можна дізнатися з маркування. Перше число, наступне за літерним позначенням типу дроти, відображає його перетин.
Розрахунок діаметра дроту можна зробити, якщо відома його форма і площа перетину. Його також можна виміряти безпосередньо штангенциркулем. Якщо провід знаходиться під напругою, то визначте його діаметр, розрахувавши електричний опір.
Вам знадобиться
  • Штангенциркуль, лінійка, тестер, таблиця питомих опорів.
Інструкція
1
Якщо є така можливість, зніміть ізоляцію з частини дроти. Для цього він не повинен бути приєднаний до джерела струму. Потім за допомогою штангенциркуля виміряйте діаметр безпосередньо провідника.
2
Часто в електричних мережах вказується площа перерізу проводу. Як правило, воно вимірюється в мм ?. Розрахуйте діаметр проводу, поділивши площу його перетину на число 3,14. Вийміть з результату квадратний корінь і помножте число, що вийшло на 2. Це і буде діаметр проводу в мм.
3
У тому випадку, коли провід включений в електричну мережу або важко доступний, а його перетин невідомо, виміряйте його діаметр іншим способом. Дізнайтеся, з якого матеріалу зроблений провідник. По таблиці питомих опорів знайдіть його питомий опір в Ом • мм?/М. Тестером виміряйте напругу на проводі, діаметр якого вимірюється. Тестер налаштуйте на вимірювання напруги в вольтах, і приєднайте до провідника паралельно. Якщо по провіднику протікає постійний електричний струм, при підключенні дотримуйтесь полярності. Потім переведіть тестер в режим амперметра і увімкніть його в ланцюг послідовно з провідником. Виміряйте силу струму в амперах.С допомогою лінійки або рулетки, залежно від довжини провідника, виміряйте його довжину. Результат вимірювання отримаєте в метрах. Після цього можна приступати до розрахунків: 1. Знайдіть електричний опір провідника. Для цього напруга, виміряний на ньому, поділіть на силу струму в ланцюзі провідника R = U/I.2. Знайдіть площу поперечного перерізу провідника. Щоб зробити це, твір питомої опору на довжину провідника поділіть на його електричний опір S =? • l/R.3. Розрахуйте діаметр провідника, вважаючи, що його поперечний переріз являє собою коло. Для цього площа перетину поділіть на 3,14, з отриманого числа витягніть квадратний корінь, а результат помножте на 2.