Як позбутися від неуважності.

Шум за вікнами, постійні розмови, і весь час хтось намагається відволікти - як це все іноді заважає і дратує. Працездатність падає через неуважності . Якщо вам знайома така ситуація, тоді терміново потрібно щось міняти, поки це не стало шкідливою звичкою. Зосередженість допомагає нам здійснювати великі справи, і щоб не упускати головного з уваги в роботі і в спілкуванні, потрібно розвивати увагу.
Інструкція
1
Забезпечте собі серйозну робочу обстановку. Компанія веселих друзів - не найкращий вибір. Позбавтеся від непотрібних відволікань, наведіть порядок на робочому місці і подбайте про хороше освітлення. Для розумової роботи підійде бібліотека - потрібне оточення і тиша допоможуть вам зосередитися на виконанні певного завдання. Якщо ж робоче місце покидати не можна, створіть комфортні умови там.
2
Зробив діло - відпочинь. Не варто позбавляти навіть дуже працездатний організм законного відпочинку. Коли ви зосереджуєтесь на чомусь, збуджуються певні ділянки кори головного мозку. Чим більше ви підтримуєте це збудження, тим швидше настане стомлення. Всього лише 5-10 хвилин відпочинку за кожну годину роботи знімуть напругу і додадуть сил. Але відволікання на сторонні думки і роздивляння предметів направить вас не в ту сторону. Краще зробіть парочку фізичних вправ і гімнастику для очей.
3
Не намагайтеся працювати в повній тиші. Невеликий звуковий фон зразок відкритого вікна або тихої музики не завадить. Побічні подразники змушують вас зосереджуватися сильніше, і якщо це увійде в звичку, вам легше буде працювати в несприятливих умовах.
4
Дотримуйтеся режиму дня. Найбільш сприятливі годинник для розумової роботи - це 5, 11, 16, 20 і 24 години. У цей час легше досягти максимальної концентрації уваги.
Зверніть увагу
Стійкість уваги залежить від активності виконуваної роботи. Нудна і одноманітна робота втомлює набагато швидше. Тому постарайтеся провести перерву активно.
Корисна порада
Не стільки важлива ступінь концентрації уваги, скільки вміння протримати її протягом тривалого часу. Цю здатність можна тренувати різними вправами. Наприклад, вирвіть з книги сторінку і намалюйте посередині маленьку зелену крапку. Щовечора протягом пари місяців дивіться на точку 10 хвилин. Намагайтеся не відволікатися. Ця точка повинна бути останнім зоровим враженням перед сном.