Як порахувати корінь третього ступеня.

При вирішенні деяких технічних завдань буває потрібно порахувати корінь третьої ступеня . Іноді це число ще називають кубічним коренем. Коренем третя ступеня з даного числа називають таке число, куб (третя ступінь) якого дорівнює даному. Тобто якщо y - корінь третя ступеня числа x, то повинна виконуватися умова: y? = X (ікс одно ігрек куб).
Вам знадобиться
  • калькулятор або комп'ютер
Інструкція
1
Щоб порахувати корінь третьої ступеня , скористайтеся калькулятором. Бажано, щоб це був не звичайний калькулятор, а калькулятор, використовуваний для інженерних розрахунків. Однак навіть на такому калькуляторі ви не знайдете спеціальну кнопку для вилучення кореня третьої ступеня . Тому використовуйте функцію для зведення числа в ступінь. Обчислення кореня третьої ступеня відповідає зведення в ступінь 1/3 (одна третина).
2
Для зведення числа в ступінь 1/3 наберіть на клавіатурі калькулятора саме число. Після чого натисніть на клавішу «зведення в ступінь». Така кнопка, залежно від типу калькулятора, може виглядати як xy (у - у вигляді верхнього індексу). Так як в більшості калькуляторів немає можливості працювати з звичайними (недесяткових) дробом, то замість числа 1/3 наберіть його приблизне значення: 0,33. Щоб отримати більшу точність обчислень, необхідно збільшити кількість «трійок», наприклад, набрати +0,33333333333333. Потім, натисніть кнопку «=».
3
Щоб порахувати корінь третьої ступеня на комп'ютері, скористайтеся стандартним калькулятором Windows. Порядок дій повністю аналогічний описаному в попередньому пункті інструкції. Єдина відмінність - це позначення кнопки зведення в ступінь. На «комп'ютерному» калькуляторі вона виглядає як x ^ y.
4
Якщо корінь третя ступеня доводиться вважати систематично, то скористайтеся програмою MS Excel. Щоб порахувати корінь третя ступеня в «Ексель», введіть у будь-яку клітину знак «=», а потім, виберіть значок «fx» - вставка функції. У віконці в списку «Виберіть функцію» виберіть рядок «РІВЕНЬ». Натисніть кнопку «Ок». У знову віконці введіть у рядок «Число» значення числа, з якого потрібно витягти корінь . У рядок «Ступінь» введіть число «1/3» і натисніть «Ок». У клітці таблиці з'явиться шукане значення кубічного кореня з вихідного числа.