Як визначити кількість протонів. Як дізнатися кількість протонів в атомі.

Для визначення кількості протонів в атомі знайдіть елемент таблиці Менделєєва, що відображає властивості даного атома. Його порядковий номер в таблиці і відображатиме число протонів в ядрі атома. Кількість протонів можна знайти, знаючи заряд ядра атома, а також кількість електронів в ньому.
Вам знадобиться
  • таблиця Менделєєва.
Інструкція
1
Визначення кількості протонів за допомогою таблиці МенделееваНайдіте в таблиці Менделєєва хімічний елемент, який відповідає досліджуваного атому. Визначте його порядковий номер в даній таблиці. У стандартній таблиці порядковий номер елемента відображається у верхній частині осередку, де записаний сам хімічний елемент та його властивості. Порядковий номер хімічного елемента, який описує атом, дорівнює кількості протонів в ньому. Наприклад, якщо порядковий номер кисню 8, то кількість протонів в атомі кисню дорівнює 8.
2
Визначення кількості протонів в ізотопахПрі описі будь-якого ізотопу використовується запис, який складається з знака хімічного елемента, яким є ізотоп, а також пари чисел, одне з них записується у вигляді верхнього індексу перед знаком елемента , а друге число у вигляді нижнього індексу перед знаком елемента. Візьміть нижнє число, записане перед знаком - воно показує заряд ядра і є кількістю протонів , яке міститься в ньому, а значить і атомі даного ізотопу.
3
Визначення числа протонів в атомі за кількістю електроновЕслі відомо кількість електронів в досліджуваному атомі, просто запишіть його - це і буде кількістю протонів , яке міститься в ньому.
4
Визначення кількості протонів за кількістю нейтроновЕслі відомо кількість нейтронів в атомі і його атомна маса (в атомних одиницях маси), відніміть від маси число нейтронів - результат буде дорівнює кількості протонів в атомі.
5
Визначення кількості протонів по заряду ядраЕслі відомий заряд ядра атома, переведіть його в Кулони (в тому випадку, якщо він не поданий в цих одиницях), після чого поділіть на заряд одного протона, який складає 1.6022 * 10 ^ -19. Приватне дорівнюватиме кількості протонів в атомі. Якщо результат - не ціле число, округлятимете його до найближчого цілого.