Як закидати вудку.

Різні умови риболовлі, а також різноманітні снасті припускають використання на риболовлі різних способів закидання. Злегка потренувавшись, можна освоїти ці способи і використовувати їх надалі на риболовлі.
Вам знадобиться
  • вудилище з волосінню і насадкою.
Інструкція
1
Виберіть місце, в якому ви зможете потренуватися в способах закидання вудки. Тут не повинно бути кущів, корчів і видимих перешкод для вудки. Врахуйте також погодні умови - сильний вітер та дощ також є перешкодою для освоєння способів закидання вудки.
2
Відкрийте лесоукладиватель, зробіть звисаючи волосіні близько метра, захопіть лісочку вказівним пальцем робочої руки і зробіть цим пальцем кілька рухів, ніби ви визначаєте вага оснастки. Цим ви перевіряєте вільний хід волосіні в кільцях. Якщо він є - сміливо закидайте. Якщо волосінь не має вільного ходу, обов'язково перевірте, що сталося. Як правило, це означає, що волосінь захлеснула за «тюльпан» (останнє кільце на вудилище).
3
Виберіть певну мету на водоймі і спробуйте потрапити в неї одним із способів, описаних нижче. Близький занедбаність (15-20м) можна виконувати однією рукою, дальній - двома. Треба навчитися вчасно відпускати волосінь з пальця, а перед самим приводненням приманки пригальмовувати котушку вказівним пальцем. Можна обійтися і без пригальмовування, але тоді насадка буде частіше чіплятися за грузила.
4
Спробуйте самий дальній кидок - «занедбаність через голову». Візьміть вудилище вертикально перед собою. Притримуючи волосінь пальцем, робоча рука, злегка зігнута в лікті, знаходиться на рівні голови. Інша рука тримає вудилище на рівні живота. Злегка відвівши вудилище за спину, зробіть різкий закид. Лісочку відпускайте в момент випрямлення вудилища.
5
Застосовуйте «бічний занедбаність» при лові на течії, при бічному вітрі або інших перешкодах. Вудка зазвичай утримується однією рукою, замах йде збоку.
6
Потренируйтесь виконувати також і «катапультний занедбаність», або «занедбаність з-під руки». Він використовується при перешкодах зверху, наприклад, коли нависають гілки, або коли насадка повинна лягти дуже м'яко. Для такого закиду в одній руці тримається вудка, а в іншій - ліси з гачком. Волосінь в такому положенні натягує вудилище, згинаючи його. Вудилище тримайте паралельно воді. Насадка акуратно тягнеться на себе і різко відпускається, використовуючи пружні властивості вудлища. В цей момент вудилище злегка підводиться.
Корисна порада
Будьте уважні після закидання при підмотуванні волосіні, особливо при першому обороті котушки. Якщо волосінь буде провисати, то може утворитися петля, яка завадить повторному ввезенню. Підмотуючи лісочку, тримайте вершину вудлища ближче до води, тоді поплавок буде йти під водою, і волосінь отримає необхідне натягнення.