Як відняти з числа відсоток. Відняти відсоток з числа.

У технічних і економічних розрахунках іноді потрібно відняти з числа відсоток. Так наприклад, характеристики багатьох радіодеталей задаються у вигляді: номінал + - відсоток від номіналу. При видачі працівникові заробітної плати з неї необхідно утримати 13% прибуткового податку. Найпростіше відняти відсоток з числа на «бухгалтерському» калькуляторі - для цього навіть не доведеться робити ніяких проміжних розрахунків.
Вам знадобиться
  • калькулятор або комп'ютер.
Інструкція
1
Щоб відняти з числа відсоток, потрібно число розділити на 100, потім отримане приватне помножити на дане число і відняти цей твір з даного числа, тобто, скористатися такою формулою: Р = Ч - (П/100 * Ч) , де: Р - результат, Ч - вихідне число, П - кількість відсотків.
2
Для того щоб відняти відсоток за допомогою калькулятора: - наберіть на клавіатурі калькулятора вихідне число; - натисніть на кнопку «мінус» («-»); - наберіть кількість відсотків; - натисніть на кнопку «%»; - натисніть на кнопку «=». Якщо Ви все зробили правильно, на індикаторі з'явиться число, зменшене на задану кількість відсотків.
3
Щоб відняти з числа відсоток за допомогою комп'ютера, запустіть на ньому стандартну програму «калькулятор Windows» (Пуск -> Виконати -> calc -> Ок). Якщо калькулятор налаштований на «інженерні» розрахунки, переведіть його в «простий» вид (Вид -> Звичайний). Послідовність дій при використанні комп'ютерного калькулятора така ж, як описано в попередньому пункті.
4
Якщо вичитати відсоток з чисел доводиться постійно, то краще скористатися програмою MS Excel. Для цього: - запустіть програму Excel; - введіть у верхню ліву клітину (А1) число 1000; - введіть в другу верхню клітину (В1) число 13, (ці числа знадобляться для контролю правильності ваших дій); - перемістіть курсор в наступну клітину ( С1) і натисніть знак «=»; - вкажіть курсором (клацнувши лівою клавішею миші) клітку А1; - натисніть «-»; - знову вкажіть клітку А1; - наберіть «/100 *»; - вкажіть клітку В1 і натисніть «Enter» .Якщо все було зроблено правильно, то в клітці С1 з'явиться число 870. Тепер, для того щоб відняти з числа певний відсоток, просто введіть в клітку А1 саме число, а в клітку В1 - кількість відсотків. В клітці С1 тут же з'явиться результат. Якщо результат автоматично не перераховується - натисніть клавішу F9.
Зверніть увагу
Якщо в результаті вийшло від'ємне число, то перевірте хід обчислень. Таке може вийти тільки в тому випадку, якщо кількість відсотків більше 100. На практиці подібний варіант зустрічається дуже рідко.