Як набрати вагу при діабеті.

Лікарі стверджують, що люди, які мають цукровий діабет, крім постійного контролю з боку медичних установ, повинні обов'язково вести такий же спосіб життя, який ведуть звичайні здорові люди, при цьому намагаючись, щоб в їх раціоні харчування була здорова, збалансована їжа.
Інструкція
1
Найчастіше різко худнуть люди, які мають цукровий діабет форми 1. У цьому випадку клітини організму не отримують достатню кількість інсуліну: хоча в крові рівень глюкози може бути високим, але ця глюкоза не надходить в клітину, а замість цього виводиться разом з сечею з організму. В результаті людина різко худне. Але буває, що схуднення супроводжує і діабет форми 2. Щоб при нимать якісь заходи для зміни ваги, спочатку визначте, який діабет у вас, проконсультуйтеся з медиками. Прислухайтеся до порад ендокринолога: він дасть всі необхідні рекомендації про режим харчування і склад продуктів. Вам слід навчитися управляти рівнем цукру в організмі.
2
Постарайтеся, щоб ваш організм отримував інсулін в такій кількості, яка йому необхідно. У важких випадках вам призначать повноцінну дієту з підвищеною кількістю калорій.
3
Складіть для себе чіткий список продуктів харчування, розділивши їх умовно на три частини: одна частина - продукти важливі і потрібні, інша - їсти можна, але в обмеженій кількості, і третя - ніколи не є. Ви побачите, що перший список - досить значний.
4
Властивості окремих продуктів схожі на властивості інсуліну, а значить, вони можуть бути необхідними компонентами вашого раціону. Вживайте в їжу часник, сою, зелені сирі овочі, брюссельську капусту, пророслі паростки пшениці, лляне масло. Виснаженим людям з недоліком інсуліну рекомендується їсти натуральний мед - джерело багатьох корисних речовин, а також пити козяче молоко. Постарайтеся зрозуміти, як саме впливають продукти харчування різних груп на ваш стан. Важливий крок на шляху до лікування - добра поінформованість.
5
Приймайте їжу частіше, краще по п'ять або шість разів на день. Урізноманітніть своє харчування.
6
Врахуйте, що вам необхідний правильно складений режим харчування. Постарайтеся щодня складати меню, враховуючи відсоткове співвідношення жирів, білків і вуглеводів і калорійність вашої їжі. У вашому раціоні при близно третина повинні складати жири, близько 20% - білки, іншу частину - вуглеводи. Якщо різко знижений вага, вам при дется підвищити добову калорійність. Крім того, розподіліть вуглеводне навантаження так, щоб вона була рівномірною протягом дня.