Як вибрати собі собаку.

Вибір собаки - дуже відповідальний захід. Зараз у світі більше 400 порід собак, кожна з яких має свої особливості, повадками і характером.
Вам знадобиться
  • книги про породах собак, думка всіх членів сім'ї
Інструкція
1
В першу чергу зважте всі обставини придбання собаки. Якщо у вас є інші домашні тварини, то зверніть увагу, як вони будуть себе вести при появі нового члена родини. Особливо це стосується кішок, які в силу своєї незалежності і охайність, не завжди мирно сусідять з собаками. Якщо у вас вже є собака, то підберіть породу другий так, щоб вони уживалися разом. Приміром, агресивний алабай малоймовірно подружиться з терьером, хоча таке цілком возможно.Еслі у вас є маленькі діти, то заздалегідь поясніть їм, як потрібно поводитися з собакою. Великі породи собак можуть бути небезпечні для дитини. Якщо дитина зовсім маленький і ще не розуміє, що собака - жива істота, то намагайтеся попереджати неприємні ситуації. Не кожна собака потерпить, коли її тягають за хвіст або заважають процесу їжі. У більшості ж собаки вкрай лояльно ставляться до дітей і стають для них своєрідними "няньками".
2
Так же визначте такі важливі моменти, як годування і гуляння. Собаці потрібно буде приділяти чимало часу. Більш того, якщо ви їдете відпочивати, постарайтеся вирішити, з ким ви залишите вихованця. Якщо тварина захворіє, доведеться везти його до лікаря. Потрібно продумувати заздалегідь, чи буде у вас можливість відпроситися з роботи. На жаль, у багатьох такі питання виникають вже після придбання пса.
3
Важливий момент - для яких цілей вам потрібна собака. Якщо вам потрібен відповідальний охоронець, то тоді підійде німецька або кавказька вівчарка, алабай, московська сторожова та інші. Ці породи можуть перебувати взимку на вулиці, а їх вроджені охоронні якості ніколи вас не підведуть. Зверніть увагу, що кавказька вівчарка володіє вольовим і твердим характером, тому досить складно дресирується. Якщо ви жорстка людина, то ця порода якраз для вас, а якщо ні - вибирайте німецьку овчарку.Хотіте завести друга, який підтримає у важку хвилину і з яким не страшно вночі пройтися по вулиці? Тоді для вас пітбуль, бультер'єр, різеншнауцер, ротвейлер і т.д. Любителям полювання ідеально підійде гончак, лягава, такса, хорт і сетер. В них роками розвивалися і культивувалися якості мисливця, тому вони ніколи не підведуть вас в гонитві за птахом, барсуком або зайцем.Для домоседов відмінний варіант йоркширський тер'єр, пудель, англійську або французьку бульдог, пекінес, пінчер та інші. Якщо ви любите проводити багато часу на свіжому повітрі, ведете спортивний спосіб життя, тоді для вас підійдуть лайки, маламути, акити. Вони обожнюють бігати, стрибати і тягати за собою санки, оскільки це вроджена особливість породи.
4
Визначившись з породою, потрібно вибрати стать собаки. Тут простіше: хлопчик чи дівчинка, третього не дано. Суки легше в дресируванню, більш ласкаві і слухняні. Вони не лізуть в бійку, рідко тікають з дому і обожнюють своїх господарів, оскільки часто відчувають до них материнські почуття. Пси агресивніше, схильні до втеч і обожнюють "вибудовувати" всю сім'ю.
5
А вибирати дорослу собаку або цуценя - вирішувати тільки вам. Цуценята забавні і милі. Ви відчуєте всю радість володіння собакою, виховаєте його так, як вважаєте за потрібне. Він в свою чергу буде знати ваші звички і потреби, розпорядок дня і характер. У вас накопичиться море смішних історій і фотографій.Но на користь дорослого собаки говорить те, що вам вдасться уникнути всіх "дитячих" хвороб, безсонних ночей і довгих місяців дресирувань.
Корисна порада
Погодьтеся, що бабуся недоречно буде виглядати поряд з великим псом, який своїм напором може просто збити її з ніг. Ефектною дівчині більше підійде левретка або тер'єр, а сенбернар буде виглядати поряд з великим чоловіком.