Як організувати тренування.

Ефективність будь-якого процесу залежить від його організації. Ця теза актуальний і щодо такого процесу як тренування. Для того щоб вам не довелося скаржитися на надмірну втому або біль у м'язах, щоб вас не турбував надто повільне зростання результатів або взагалі їх відсутність, організуйте свій тренувальний процес правильно.
Вам знадобиться
  • - програма тренування;
  • - невеликий рушник;
  • - пляшечка з питною водою;
  • - правильний режим харчування, орієнтований на час занять спортом.
Інструкція
1
М'язам необхідно не менше 48 годин, щоб відновитися і переробити отриману навантаження. Тому щоденні тренування не просто зайві, вони шкідливі. Займайтеся силовими вправами тричі на тиждень і додатково влаштуйте собі одну-дві кардіотреніровки. Це може бути крос, лижна прогулянка в середньому темпі, плавання або їзда на велосипеді.
2
Ніколи не починайте тренування відразу з великого навантаження. Розминка обов'язкове, незалежно від того, яким видом фітнесу ви займаєтеся. Для того щоб м'язи «прокинулися», сухожилля і зв'язки стали еластичними, достатньо 10 хвилин провести на біговій дорожче або велотренажері. Відмінним способом розминки є стрибки через скакалку.
3
Вибравши програму вправ, не залишайтеся їй вірними все життя. Міняйте її хоча б один раз в шість тижнів. Це допоможе не тільки зробити ваші тренування більш цікавими, а й активніше залучати до роботи всі групи м'язів.
4
Останній час в фітнесі велике поширення отримали циклічні тренування. Тренувальний процес організований таким чином, що атлет виконує вправи для різних груп м'язів друг за другом, не роблячи між ними пауз. Невеликий відпочинок настає тільки в перервах між циклами. За одне заняття виконується від двох до п'яти ціклов.Подобний спосіб тренування дуже високоефективний, але вимагає, щоб всі тренажери, які ви задієте в циклі були вільні. Проаналізуйте зайнятість тренажерів у вашому спортзалі і складіть програму тренування так, щоб вам ні разу не довелося чекати.
5
Беріть з собою в тренажерний зал невеликий рушник і пляшечку з водою. Витирати піт рушником естетичніше, ніж подолом спортивної майки, а до пляшечки Прикладайте час від часу. Активне виділення поту під час спортивних занять призводить до того, що кров стає більш в'язкою, серце отримує більше навантаження, перекачуючи її. Пол літра води, випиті протягом тренування невеликими ковтками, допоможуть вам вирішити цю проблему.
6
не напивайтеся і не наїдайтеся перед тренуваннями. Також шкідливо і приходити на заняття з порожнім шлунком. Вам потрібні сили для того, щоб виконувати свою тренувальну программу.Рекомендуется прийняти їжу за дві години перед тренуванням. Цього терміну достатньо, щоб отримані поживні речовини спрямувалися до ваших м'язам.
7
Обов'язково включайте в свою тренування вправи на розтяжку. Їх рекомендується виконувати між підходами до снарядів, для того щоб підвищити сприйнятливість м'язових волокон до одержуваної навантаженні. Крім того, стретчинг прекрасно допомагає закінчити тренування . Розтягуючись після занять протягом 5 -10 хвилин, ви заспокоїте свій пульс, приведете в порядок дихання і попрацюєте над еластичністю суглобів.