Як обслуговувати гостей.

Приємно відчувати себе бажаним гостем. Чи багато для цього треба? Швидкоплинний, але такий теплий погляд матері; анекдот, розказаний братом саме вам; «Сто років тебе не бачив, підемо, покуримо, розкажеш, як твої справи» з боку одного; «Поклади собі ще шматочок і обов'язково спробуй ось це» з боку господині дому. Уміння обслужити всіх гостей так, щоб кожен з них відчував себе значущим - це мистецтво, якому варто навчитися, оскільки запорука хороших і довгих відносин з людьми, які вам не байдужі.
Інструкція
1
Важливо дотримуватися усталені традиції. Російська народна прислів'я говорить: «Не для того в гості їдуть, що вдома нема чого обідати». Дійсно, фактично люди ходять в гості один до одного не для того, щоб поїсти чи випити, а насамперед для приємного спілкування. Але, тим не менш, у нас прийнято гостя нагодувати. Такі наші традиції і відмовлятися від них не варто.
2
Про частуванні необхідно подбати заздалегідь, щоб господиня будинку приділяла належну увагу гостям, а не проводила весь свій час на кухні, готуючи чергове блюдо.
3
Важливо не забути про жодного запрошеного гостя. Накриваючи стіл, обов'язково прослідкуйте, щоб кількість предметів відповідала кількості запрошених. Буде негарно, якщо в розпал заходу ви побіжите шукати вилку або ложку для спізнілого гостя.
4
Необхідно створити зручну атмосферу і умови для гостей . Стіл повинен бути накритий таким чином, щоб гість міг з легкістю дотягнутися до частування, для цього використовуйте грамотно площа столу. Не варто ставити страви дуже близько один до одного, так ваші гості можуть забруднитися, коли будуть брати частування.
5
Коли в будинок починають приходити гості, господарі повинні відкласти всі свої справи і повністю присвятити себе гостям.
6
Якщо господиня будинку змушена з якоїсь причини залишатися на кухні, коли всі гості вже в зборі, інші члени сім'ї обов'язково повинні знаходитися поряд з гостями, представити їх один одному, якщо вони не знайомі, розважити їх розмовами, запропонувати аперитив.
7
Для того щоб зайняти гостей , можна заздалегідь продумати для них кілька розваг. Якщо господарі не впевнені в своїх силах, тоді можна запросити тамаду або людину, яка здатна зайняти суспільство краще.
8
Щоб свято вдалося на славу, господарі повинні бути добродушними і привітними, не варто показувати гостям своє хвилювання і тривогу. Це бентежить гостей , вони починають почувати себе ніяково.
9
Необхідно також стежити і за тим, щоб не перестаратися з увагою, що чиниться гостям. Кілька приємних слів і компліментів на адресу кожного буде достатньо.
Багато солідні фірми і підприємства влаштовують банкети для своїх співробітників, такі заходи стали досить популярні. Обслуговування має вестися на належному рівні, щоб клієнти зверталися саме в ваш заклад.
Інструкція
1
Перед початком банкету, влаштуйте аперитив в окремому залі. Відвідувачі повинні дочекатися головних гостей. Для аперитиву подають різні напої. Разом з цим можете запропонувати гостям канапе.
2
Заздалегідь наповніть все чарки на 2/3 і поставте на невеликий піднос. Ємності повинні знаходитися на відстані двох-трьох сантиметрів один від одного. Високі чарки повинні знаходитися в середині підноса, а низькі - ближче до краю.
3
Офіціант тримає тацю в лівій руці, а права перебуває за спиною. Він повинен запропонувати гостям напої і сказати їх назви. Якщо хтось із відвідувачів замовить напій, якого немає на підносі, офіціант повинен принести йому замовлення. У разі відсутності бажаного службовець порекомендує гостю інший напій, схожий на той, який той замовив.
4
Коли на підносі залишиться два-три келихи, офіціант повинен поповнити запас, по шляху забираючи порожні чарки.
5
Під час банкету першими в зал виходять ті офіціанти, які обслуговуватимуть найдальші столики. Спочатку подають рибу, овочі, ікру і масло. Після цього виходять офіціанти, розносять м'ясо. Потім подають гарячі страви, десерт, фрукти та напої. Після роздачі страв офіціант встає обличчям до столу на відстані в два-три кроки від гостей.
6
Коли хтось із гостей вимовляє тост, обслуговування припиняється. Страви і закуски подаються з лівого боку, а напої - з правої. Гарячі закуски повинні бути викладені в кокотніци, десерти - в креманки, супи - в тарілки, гарячі напої - в чашки.
7
Перед подачею блюд гостей необхідно попередити, сказавши «дозвольте поставити». Для страв, які прийнято є руками, приносять серветки і маленькі чашки з водою і шматочком лимона.
8
Поставте десерти, цукерки, тістечка, печиво, горішки, цукор і попільнички. Стіл можна заздалегідь сервірувати коньячними чарками і кавовими чашками. Перед кожним гостем ставлять чашку ручкою вліво, відстань від краю столу - п'ять-десять сантиметрів. Ложку кладуть на блюдце ручкою вправо. Чарки ставляться за чашками.
9
Коли подають каву, офіціант повинен запропонувати гостям молоко і вершки. Для чаю необхідні інша чашка, блюдце і ложка. Лимон подається в розетці. Вивільнену від напоїв посуд за бажанням гостя знову наповнюють. Чайну чашку не доливають, чай подається в іншій чашці. На кожному столі повинні стояти фужери з кип'яченою або мінеральною водою.